Apple ürünlerinin tamamında veri aktarmak veya yüklemek istediğiniz tüm cihazlar için sadece iTunes kullanarak veri alışverişinde bulunabiliyorsunuz. Bunların en can sıkıcısı da video veya film yüklerken oluyor veya eşzamanlama yaparken bilgisayarımızdaki videoları görmüyor. Bunun için yapmamız gereken birkaç işlemle kolaylıkla video veya filmelerimizi kullanmakta olduğumuz Apple iPhone, iPod touch gibi cihazlara yükleyebiliriz. Öncelikle yapmamız gereken, yüklemek istediğimiz videoya sağ tıklayıp iTunes ile açmak.

itunes_1

Mac kullanıcısı iseniz videonun üzerine sağ tıklayıp iTunes‘i seçmeniz gerekiyor. iTunes‘i göremiyorsanız “şununla aç” dedikten sonra uygulamalardan iTunes‘i seçiyoruz.

itunes_2

iTunesi seçip “” dedikten sonra açtığımız video itunes‘te oynatılmaya başlıyor. Windows kullanıyorsanız “birlikte aç“ seçeniğinden iTunes‘i seçiyoruz. Video oynatılmaya başlatıldığında

itunes_3

yukarıdaki örnek resimdeki gibi video isminin yanında (resimde 201 yazan yerin yanında) bulunan üç nokta (…) ikonuna tıklıyoruz.

itunes_4

Aygıta ekle menüsüne tıklayıp, açılan pencerede bağlamış olduğunuz cihazınızı seçiyorsunuz; böylece yüklemek istediğiniz video telefonunuza veya bağladığınız diğer cihazlara eş zamanlama işlemiyle yüklenmeye başlıyor.

itunes_5

Oynamakta olan filmi kapattığınızda, örnek işlemde gördüğünüz gibi “dövüş kulübü” filmi cihaza yükleniyor; yükleme tamamlandıktan sonra gönül rahatlığıyla cihazınızdan yüklemiş olduğunuz videoyu izleyebilirsiniz.

Son Güncelleme 19 Temmuz 2016 Yazar