Ana Sayfa Bilgisayar Java Application Blocked by Java Security’ Hatası ve Çözümü (Kesin Çözüm)

Java Application Blocked by Java Security’ Hatası ve Çözümü (Kesin Çözüm)

0

Özellikle devlet kurulumları ile bağlantılı olan web uygulamalarına giriş yapmak ve kullanım sağlamak için Java‘nın (JRE – Java Runtime Environment) bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor. Genel olarak Java yüklü olan cihazlarda herhangi bir problem yaşanmıyor. Bazı problemler ise Java sürümünden kaynaklı olabildiği gibi, Java’nın güncellenememesinden ya da Java eklentisi gerektiren uygulamanın sadece Java’nın belli bir versiyonu ile çalışabildiğinden kaynaklanabilir. Bu yazımızda ise Java Application Blocked by Java Security’ hatasının çözüm adımlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Aşağıdaki adımları takip edelim:

  • Öncelikle aşağıda görüldüğü gibi arama bölümüne Java’ yazalım ve çıkan sonuçlardan Configure Java’ seçeneğine tıklayalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Bir sonraki adımda ise, aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi Java’ penceresi açılıyor; Security’ sekmesine tıklayalım.
  • Daha sonra Edit Site List…’ kısmına tıklayalım.

  • Bir sonraki adımda ise, aşağıda görüldüğü gibi ilk olarak ‘Add’ butonuna tıklayalım, ardından hata aldığımız sayfanın adresini aşağıdaki örnekteki gibi yazdıktan sonra son olarak OK’ butonuna tıklayalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşlem tamamlandı. Tekrar giriş yapmayı denediğinizde aynı hatayı almayacaksınız. Problem devam ederse bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Yine de problem devam ederse Java uygulamasını tamamen kaldırıp tekrar yükledikten sonra önce bilgisayarınızı yeniden başlatın, daha sonra yukarıdaki adımları tekrar uygulayın, son olarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA