Ana Sayfa Mobil iPhone’da ve Android’de, Snapchat Bebek Filtresi Nasıl Kullanılır?

iPhone’da ve Android’de, Snapchat Bebek Filtresi Nasıl Kullanılır?

0

Sansasyonel Cinsiyet Kaydırma (Değiştirme) Filtresi (Gender Swipe Filter) henüz yeni ve çok az oturmuştu ki, Snapchat, Bebek Filtresi (Baby Filter) adı verilen göz alıcı yeni bir eklenti daha sundu. Hiç şüphe yok ki bu eşsiz filtre, sevimli bebek avatarları ile dikkatleri çekmeye çalışan internet (sosyal medya) kullanıcıları ile yayıldı.

Ben de bu yeni eklentiden çok etkilendim ve saati geri alıp, çocuk gibi sevimli görünüp görünmediğimi görmek için bu eklentiyi (filtreyi) denedim. Unutmayın; bu filtreyi (eklenti) herhangi bir ünlünün görüntüsü (resmi) üzerinde de kullanabilirsiniz; böylece en sevdiğiniz yıldızın çocukken nasıl göründüğünü öğrenebilirsiniz.

Snapchat’in Bebek Filtresi’ni (Baby Filter) kullanma isteği ve filtrenin nasıl çalıştığı merakı sizi de sardıysa, Bebek Filtresi (Baby Filter)’ni iPhone ve Android’de nasıl kullanabileceğinizi makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Herhangi Bir (Yetişkin) Yüzü(nü), Anında Çocuk Yüzüne Döndürmek için Snapchat’in Bebek Filtresi Nasıl Kullanılır?

İşlem adımlarına geçmeden önce, cihazınızda en son Snapchat sürümü bulunduğundan emin olun.

  • Cihazınızda Snapchat’i başlatın.
  • Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu özellik hem selfie kamerası hem de arka kamera ile çalışır.

Bu nedenle, kendi yüzünüzü ve bakışınızı bir çocuğa dönüştürmek istiyorsanız, selfie kamera kullandığınızdan emin olun.

Ancak en sevdiğiniz Hollywood veya spor yıldızının (veya hayran olduğunuz herhangi birinin) çocukken nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız, arka kamerayı kullanmak için sağ üstteki kamera çevirme düğmesine dokunun. Ve daha sonra, kameranızı resme yaklaştırın.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Yüzü(nüzü) kamera görüntüsünde ayarladıktan sonra, filtreleri ekranın alt kısmından getirmek için ekrana dokun ve ardından, bebek filtresine (baby filter) erişmek için filtreleri sola kaydırın.

Not: Snapchat’in yeni Bebek Filtresi’ni (henüz) almadıysanız, mercek simgesine dokunun ve Bebek Filtresi’ni arayın. Bebek objektifi (filtre – lens)  göründüğünde, Objektifi (Filtreyi) Dene (Try Lens) seçeneğine (menüsüne) dokunun. Bu menüden çıkabilirsiniz; bebek filtresi (baby filter), filtreler listesinde artık görünecektir.

  • Bu çılgın filtreyi seçtiğiniz an, yüzünüz (veya sevdiğiniz ünlünün resmindeki yüzü) anında çocuk gibi görünecek.

  • Bu görüntünüzün resmini çekmek istiyorsanız, sadece deklanşöre basın. Eğer bu görüntünüzü video olarak kaydetmek istiyorsanız deklanşöre dokunun ve basılı tutun. Fotoğrafı çektikten sonra (veya videoyu kaydettikten sonra), her zamanki gibi ince ayar yapabilir ve paylaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar!

Instagram ve TikTok ile büyük bir rekabet içinde olan Snapchat, oldukça sıkı çalışıyor. Bu yepyeni filtrelere bakarak, Snapchat’in dikkat çekmek için gerçekten iyi çalıştığını söyleyebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA