Ana Sayfa Mobil iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’ta, 4K Selfie Video Kaydı...

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’ta, 4K Selfie Video Kaydı Nasıl Yapılır?

0

İster bir blog tutkunu veya ister bir selfie meraklısı olun, iPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max cihazınızla 4K selfie videosu çekmeyi çok istiyorsunuzdur. O zaman, 4K selfie videolar çekmeye başlamanıza yardımcı olalım!

Video kaydı söz konusu olduğunda, iPhone’lar uzun süredir diğer akıllı telefonların önünde gidiyordu. Ancak, Apple’ın akıllı telefonları ile Android cihazlar arasındaki fark, daha önce hiç bu kadar açılmamıştı. 2019’da üretilen iPhone’ların tümü 4K çekim özelliğine sahip ön kamera ile donatıldı; bu sayede 4K selfie videoları çekebilir ve bu videoları iPhone 11, iPhone 11 Pro ya da iPhone 11 Pro Max cihazınıza kaydedebilir ve çektiğiniz videoları bloğunuza ekleyebilirsiniz.

Söylemeye gerek yok ama gözden kaçmış olma ihtimaline binaen, iPhone 11 Serisi cihazlardaki tüm arka kameraların da 4K videolar çekebildiğini belirtmekte fayda var. Sosyal medya platformlarında eğlenceli ve sevgi dolu bazı anları paylaşmak için selfie çekmeyi her zaman sevmişimdir. Dolayısıyla, slofie denilen ve hızla yayılan ve yükselen bu yeni trende başparmak (beğeni) veriyorum.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile 4K Selfie Çekim Nasıl Yapılır ve Kaydedilir?

Gelişmiş TrueDepth kamera ile 4K (60 fps’de 1080p) selfie videosu çekmek için önce kamera ayarlarını özelleştirmeniz gerekir. Kamera ayarları için size yardım edelim!

  • iPhone’unuzda Ayarlar (Settings) uygulamasını başlatın.

  • Kamera (Camera) simgesini (menüsünü) bulmak için ekranı aşağı kaydırın ve Kamera (Camera) simgesine (menüsüne) dokunun.

  • Şimdi, Video Kaydet (Record Video) seçeneğine (menüsüne) dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Gelen ekranda, istediğiniz çözünürlüğü ve kare hızını seçebilirsiniz.

  • 4K at 24 fps (4K, 24 kare/sn): Film tarzı 4K video çekmek istediğinizde bunu seçin. Ayrıca, 1dakikalık video yalnızca 135MB yer kaplayacağı için, (depolama yönetimi açısından) en verimli seçenek.
  • 4K at 30 fps (4K, 30 kare/sn): Yüksek çözünürlüklü selfie videosu kaydetmek için bu seçeneği seçin. Depolama açısından, 1 dakikalık video 170MB yer kaplayacaktır.
  • 4K at 60 fps (4K, 30 kare/sn): Daha yüksek çözünürlükte ve daha net selfie (özçekim) videosu çekmek için bunu seçin. Ancak, bu seçeneği seçerek çektiğiniz 1 dakikalık video yaklaşık 400MB yer kaplayacağından, bu seçeneği seçmeden önce, cihazınızın yeterli depolama alanı olduğundan emin olun.
  • Ayarlar (Settings) uygulamasından çıkın ve Kamera (Camera) uygulamasını açın. Ardından, ön kameraya geçin ve Video seçeneğini seçin. Daha sonra iPhone 11, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max cihazınızda mükemmel selfie (özçekim) video çekmek ve kaydetmek için hazır olduğunuzda, kırmızı deklanşöre basın.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA