Bu yazıda sizlere iPhone’da titreşim nasıl açılır ve nasıl kapatılır görseller ile beraber detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

iPhone’da titreşim nasıl açıldığına ve nasıl kapatıldığına dair bir destek ihtiyacınız varsa bu yazımızı inceleyin. iPhone cihazda titreşim ayarlarını nasıl yapabilirim? Benzeri bir çok soru son zamanlarda oldukça yaygınlaştı.

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber telefon teknolojisi de oldukça yaygınlaştı. Böylece bir çok firma kendi markasını üretip piyasaya sundu. ancak kullanımı olukça geniş kitlelere ulaşan Android cihazlar yerini iPhone cihazlara bıraktı. iPhone telefon kullanıcıları zaman zaman çeşitli sorunlar ile karşılaşıyor. Özellikle işletim sistemi alışık olduğumuz android cihazlar ile oldukça farklı bir ara yüze sahiptir. Eğer ios işletim sistemine sahip iPhone’da titreşim nasıl açılır merak ediyorsanız makalemiz sorunuza yanıt bulacaktır.

iPhone’da Titreşim Nasıl Açılır?

iPhone cihazınızda titreşimi aktif hale getirmek için uygulamalar menüsünden Ayarlar‘a gidiniz. Daha sonra ise Sesler’e dokununuz.

11858 teknik destek

iPhone’da Titreşim Açma

Hemen ardından açılan ekranda yer alan Zil tonuna dokunalım. Böylece zil tonu bölümü genişleyecektir.

iPhone Titreşim İçin Ek Ayarlar

Böylece karşınıza yeni bir pencere açılacaktır. Bu alandan ise Titreşime gidin. Ardından titreşim türünü seçerek aktifleştiriniz. Gelen adımları takip ediniz. Karşınıza çıkan yeni ekranda birbirinden farklı bir çok seçenek ve özellik yer alacaktır.

iPhone Titreşim İçin Ek Ayarlar

Titreşim menüsünden Hızlı, Kalp Atışı, Sos, Senfoni, Stakato gibi titreşim türlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca Yeni Titreşim Yarat‘ı kullanarak kişisel ve yeni titreşimler oluşturabilirsiniz. iPhone’da titreşim ayarlarını iPhone 3S, iPhone 4S, iPhone 5S ve iPhone 6 için nasıl yapacağınızı öğrendiniz.

Bu ayarları yapmazdan yalnızca mesaj ve diğer bildirimlerde titreşimi etkinleştirebilirsiniz. Örneğin; Ararken Titre seçeneği önemli olduğundan dolayı ayarlarda bu denli değişiklik ve düzenlemeler yapmak gerekiyor.

Bu sorun için çözüm adımları oldukça basit makalemizi tüm detayları ile incelediğinizde sorunsuz bir şekilde işlemi tamamlamış olacaksınız.

Bu makalemizde siz iPhone kullanıcıları için iPhone’da titreşim nasıl açılır anlattık. Siz kullanıcılar için bu konuyu en kolay ve basit hali ile ele aldık.

Yukarıda belitmiş olduğumuz adımları doğru bir şekilde uyguladığınız zaman sizlerde olumlu bir sonuca ulaşacaksınız.

Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Yukarıda sizler için aktardığımız tüm adımları uyguladınız fakat sonuca ulaşamadınız. Benzeri sorunlarda problem yaşamanıza gerek kalmaz.  Bu tür durumlarda yapmanız gereken şey 7/24 canlı destek hattını arayarak bu konudaki uzaman kişilerden canlı destek alabilirsiniz.

Ayrıca iPhone’da uygulama sınırlandırma adımları nelerdir merak ediyorsanız bu makalemizi de inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Merhaba,
    Telefonumu daha dün aldım ancak titreşim sorunu var. Gösterdiğiniz tüm adımları izlememe rağmen titremiyor telefonum. Genius bara mı götürmeliyim? Yoksa başka bir çözüm önerir misiniz?