İphone'da arama yönlendirme

İphone’da arama yönlendirme çoğu insanın ihtiyaç duyduğu bir şey değildir, ancak işe yarayabileceği durumlar vardır.

Örneğin kişisel aramaları bir iş telefonundan yanıtlamanız gerektiğinde bunu kullanma ihtiyacı tezahür edebilir. Yada size ulaşılamadığında ulaşılmasını istediğiniz ikinci bir. Numaraya çağrının yönlendirilmesi bazı durumlarda hayat kurtarıcı olur. Gerek güvenlik gerek diğer unsurlar için kullanabileceğiniz çağrı yönlendirme tercihlerinizi. Apple telefonlarda nasıl yapacağınızı göstermek için bu yazıyı hazırladık. Umarız yazımızla İphone’da arama yönlendirme sorununuza çözüm bulur. Ve bu yöntemleri uygulayarak cihazınızda arama yönlendirmeyi kullanırsınız.

Apple bu yöntemi GSM operatörleri için geçerli olarak tanımlarken. Bizce bu yöntem bütün operatörleri kapsamalıdır. Ancak bu şekilde bu özellik daha kullanışlı olur.  Nedenini bir sonraki bölümde açıklayacağız. Ancak şimdilik belli başlı yurt dışı operatörleri kullanmadığınız sürece muhtemelen endişelenmenize gerek olmadığını söylemek yeterli.

İphone'da arama yönlendirme

Bir iphone kullanıcısı çağrı yönlendirmeyi kullanmak için aşağıdaki adımları izlemelidir.

  • iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • Aşağı kaydırın, Telefon’u ve ardından Çağrı Yönlendirme’yi seçin .
  • Seçeneği açın, ardından İlet öğesine dokunun . Çift SIM etkinse, bir hat seçmeniz istenecektir.
  • Yönlendirmek istediğiniz numarayı girin.

Hala operatör sınırlamaları ile karşınıza bazı konularda engel çıkma ihtimalini unutmayın. Genel olarak konuşursak, uluslararası bir telefon numarasına yönlendirme yapamazsınız, ancak Google Voice gibi bir hizmete yönlendirme yaparak bu sorunu çözebilirsiniz .

 

Bir İphone’da arama yönlendirme nasıl durdurulur

Bu, çoğu durumda son derece kolaydır. Bu, iPhone Ayarları uygulamasını açıp  Telefon > Çağrı Yönlendirme’ye giriş yapmalı ve ardından düğmeyi kapatarak yönlendirmeyi devre dışı bırakmalısınız .