Huawei Clone uygulaması nasıl kullanılır? Huawei telefonlarda veri aktarımı nasıl yapılır? Huawei’den Huawei’ye resimlerimi nasıl aktarabilirim?

Özellikle eski Android veya iOS telefonunuzdaki tüm verilerinizi yeni bir Huawei telefona aktarmanıza izin veren uygulama Huawei Clone uygulamasıdır.

İster iOS ister Android kullanıcısı olun;1 HUAWEI Phone Clone uygulaması, markasından bağımsız olarak her telefonla uyumludur. Ücretsiz olan uygulamayı Google Play ya da Apple Store’dan indirebilirsiniz.

huawei clone
huawei clone

Bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin; ve lütfen işleme başlamadan önce. Phone Clone uygulamasının her iki cep telefonuna da yüklendiğinden emin olun.

  1. Her iki cihazda Phone Clone’u açın ve eski cihazınızda. “Bu eski telefon” seçeneğini ve yeni cihazınızda “Bu yeni telefon” seçeneğini seçin.
huawei clone uygulaması
huawei clone uygulaması

2. Yeni telefonunuzda görüntülenen QR kodunu taramak için eski telefonunuzu kullanın. Huawei Clone uygulaması nasıl kullanılır?

11858 teknik destek

3. İşlemi başlatmak için aktarmak istediğiniz verileri seçin.

Klonlama işlemi sırasında herhangi bir cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapmayınız.

WhatsApp kullanıcıları için: Her iki cihazınız da 10.0.1.550 ve üzeri Phone Clone Uygulaması ile donatılmışken EMUI 8.0 veya üzeriyse. WhatsApp sohbet geçmişini aktarmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bu özellik Grab, Foodpanda, Google Contacts, Google Drive. Google Photo gibi bazı uygulamalarda çalışmayabilir.

iPhone’dan Huawei telefona veri aktarımı

  • Her iki cihazda Phone Clone’u açın ve eski cihazınızda “Bu eski telefon” seçeneğini ve yeni cihazınızda “Bu yeni telefon” seçeneğini seçin.
  • Yeni telefonunuzda görüntülenen QR kodunu taramak için eski telefonunuzu kullanın
  • İşlemi başlatmak için aktarmak istediğiniz verileri seçin
iphonedan huaweiye veri aktarımı,
iphonedan huaweiye veri aktarımı,

Wi-Fi ya da internete ihtiyacınız yok. Yalnızca QR kodu okutarak ya da yeni telefonun kişisel erişim noktasına bağlanarak aktarıma hazırsınız.

En sevdiğiniz fotoğraflarınız, videolarınız, rehberiniz. Diğer dosyalarınız, kapalı kablosuz bağlantı şifreleme ile hem kolaylıkla hem de güvenli bir şekilde aktarılır. Ağır, büyük hard-disk’lere gerek olmaz.

Huawei telefonlarda veri aktarımı yaparken her iki cihazda da aynı depolama alanının olduğundan emin olalım. 128 GB bir veriyi 64 GB’lık bir cihaza aktaramazsınız o yüzden bu konuya lütfen dikkat edelim.