Ana Sayfa Destek iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir? (Resimli Anlatım)

iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir? (Resimli Anlatım)

0

ABD’li teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen iPhone’larda bulunan birçok kısıtlama, tüketicilerin genelde sol kulaklarını sağdan tutmalarına sebep oluyor. Bilindiği üzere iPhone’larda kullanılmakta olan iOS işletim sisteminde bulunan kısıtlamalar, global dünyanın birçok gerçeğini kabullenmeyerek telif koruma stratejisinden asla ödün vermeyen ve kesinlikle dışa kapalı bir sistem olarak ön plana çıkıyor. Sistemin eklektik konularda Ortodoks bir yapıda olması durumu, kullanıcılar açısında bazen artı bazen de eksi değer etkisi yaratabiliyor. Örneğin dışarıdan gelen saldırılara karşı var olan işletim sistemleri arasında en korunaklı yapıya sahip olan iOS, bazen de basit bir müzik yükleme işlemi sırasında kullanıcının büyük zahmetlere katlanmasına sebep olabiliyor. Daha önceleri çok daha karmaşık ve spesifik bir yapıda olan bu kopyalama işlemi, artan tüketici şikayetlerinin ardından Apple tarafından her geçen gün biraz daha basite irdingeniyor, bu bir gerçek, ancak piyasada bulunan diğer işletim sistemleri de bu konuda kendilerini çok daha basite indirgediklerinden, günümüzde Apple bu yorucu bir çalışma prensibiyle karşımıza çıkıyor.

iPhone ürününe müzik yüklemesi yapmak isteyen bir kullanıcı, legal ve önerilen metodlar çerçevesinde kalındığında iTunes programını kullanmak zorunda. Kablo yardımıyla bilgisayara bağlanan iPhone’a iTunes programı üzerinden basit bir şekilde müzik yüklemesi yapılabiliyor.

  • Bunun için de öncelikli olarak bilgisayarınızda iTunes programını açmanız ve sonrasında ise Lightning kablosu yardımıyla iPhone’unuzu bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Bu işlem sırasında iPhone’ununuz, bağlanan bilgisayara güvenip ya da güvenmemesi gerektiğini size soracaktır. Güven tuşuna basarak, bilgisayarın iTunes üzerinden iPhone ile iletişim kurmasını izin vermemiz gerekiyor.

iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir? (Resimli Anlatım)

  • Sonrasında ise iPhone’umuza yüklemek istediğimiz dosyaları masaüstünde bir klasöre depoluyoruz. Gerekli kopyalama işlemlerinin ardından iTunes programına girerek depoladığımız klasörü, dosya çeşidine göre iTunes üzerinde bulunan Arşiv bölümüne sürüklüyoruz.

  • Son olarak ise arşivimizde bulunan dosyaların üzerine sağ tuşla tıklayarak Aygıt’a Ekle menüsü üzerinden iPhone cihazımızı seçiyoruz ve dosyanın taşınmasını bekliyoruz. Seçtiğimiz medya oldukça hızlı bir şekilde iPhone hafızasına kopyalacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.