Bu yazımızda IPhone‘a müzik nasıl indirilir konusu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Spotify ve TIDAL gibi müzik akış ve podcast servislerinin artmasıyla birlikte, artık her yerde ve her zaman müzik dinleyebiliyoruz. Ancak internet bağlantısı olmayan bir yerdeyseniz, bu tür servisleri kullanarak müzik dinleyemezsiniz.

Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak için iPhone‘unuza müzik indirmek, harika bir fikirdir. Böylece, internete erişiminiz olmasa bile müzik dinleyebilirsiniz.

Birçok müzik akış ve podcast servisi, premium aboneliğiniz varsa, müzik indirmenize izin verir; böylece internet erişimi olmadan müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda müzik dosyalarınız varsa, bunları da istediğiniz zaman telefonunuza aktarabilirsiniz.

İşte, iPhone‘unuza 2-farklı yöntemle müzik indirmek için yapmanız gerekenler!

Apple Müzik’ten iPhone’a Müzik Nasıl İndirilir?

Ücretli Apple Müzik (Apple Music) aboneliğiniz varsa, internet olmadığında dinlemek için müzik indirebilirsiniz (ancak bu müziklere, yalnızca Apple Müzik (Apple Music)’e abone olduğunuz sürece erişebilirsiniz).

Ayrıca, müzik indirmek için internet erişiminizin olması gerektiğini de unutmayın! İstediğiniz müzikleri indirdikten sonra, internet erişiminiz olmadan da indirdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz.

 • Apple Müzik (Apple Music) uygulamasını açın.
 • İndirmek istediğiniz müziği veya müzikleri, Apple Müzik (Apple Music)’teki müzik kitaplığınızda (müzik kütüphanenizde) veya Apple Müzik (Apple Music)’tearayarak bulun. Müzik aramak için ekranın altındaki gezinti çubuğunda Ara (Search) menüsüne dokunun ve daha sonra üstteki arama çubuğuna dokunun; arama kutucuğunun altında yer alan sekmelerden Apple Müzik (Apple Music)’in seçili olduğundan emin olun ve ardından, indirmek istediğiniz şarkıyı arayın.
iPhonea Muzik Nasil Indirilir 1
 • İndirmek istediğiniz müziklerin sağındaki + (artı) işaretine dokunun. Bu işlem, seçtiğiniz müzikleri kitaplığınıza (kütüphanenize) ekleyecek.
 • + (artı) işaretine dokunarak seçtiğiniz müzikleri otomatik olarak indirilmeye başlayacak. Ancak, + (artı) işareti kaybolmadan bir ☁ (bulut) simgesi ile değişirse, ☁ (bulut) simgesine dokunun. Bu, indirme işlemini başlatacaktır.
iPhonea Muzik Nasil Indirilir 2

İsterseniz bunu bir Mac bilgisayarda Apple Müzik (Apple Music) uygulamasından da yapabilirsiniz. Mac bilgisayarınızda Apple Müzik (Apple Music) veya iTunes‘dan müzik indirmek için aynı adımları izleyebilirsiniz.

Spotify’da premium aboneliğiniz varsa, internet erişimiz olmadığında dinlemek için tüm çalma listelerini indirebilirsiniz. TIDAL de aynı özelliği sunar.

Bilgisayardan iPhone’a Müzik Nasıl İndirilir?

Bilgisayarınızda kaydettiğiniz bir müzik kitaplığınız (müzik kütüphaneniz) varsa, bu müzikleri bilgisayarınızdan iPhone‘a kopyalamak için Windows‘ta iTunes‘u veya Mac‘te Apple Müzik (Apple Music)‘i kullanabilirsiniz.

Ancak kopyalama işlemine başlamadan önce iCloud müzik kitaplığınızı (müzik kütüphanenizi) kapattığınızdan emin olun. iCloud müzik kitaplığınızı (müzik kütüphanenizi) kapatmadıysanız, iPhone‘unuzdaki müzikleri manuel olarak yönetemezsiniz.

 • Windows bilgisayarınızda iTunes‘u veya Mac bilgisayarınızda Apple Müzik (Apple Music) uygulamasını başlatın.
 • Bilgisayarınızdan iTunes’a veya Apple Müzik (Apple Music)‘e daha önce müzik aktarmadıysanız, müziklerinizi aktarın. Dosya (File) menüsüne tıklayın ve ardından İçe Aktar (Import) seçeneğini seçin. iTunes‘ta ise Kütüphaneye (Kitaplığa) Klasör Ekle (dd Folder to Library) seçeneğini seçmeniz gerekir.
iPhonea Muzik Nasil Indirilir 3
 • Bilgisayarınızda kaydettiğiniz bir müzik klasörü seçin ve iTunes’a veya Apple Müzik (Apple Music)‘e aktarılmasına izin verin. Birden fazla klasörde müziğiniz varsa, istediğiniz tüm müzikler programda kaydedilene kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz.
 • iPhone‘unuzu bilgisayara bağlayın.
 • Bilgisayardaki uygulama (iTunes ya da Apple Müzik) ekranında solda Cihazlar (Devices) için bir bölüm belirecek ve iPhone‘unuz, bu bölümün altında listelenecektir. Mac kullanıyorsanız, tıklayın. Windows bilgisayarda iTunes‘da, ekranın üst kısmına yakın bir yerde iPhone‘a benzeyen küçük simgeye tıklayın.
iPhonea Muzik Nasil Indirilir 4
 • Mac bilgisayarda Apple Müzik (Apple Music) uygulamasının sağ-üst kısmındaki Senkronizasyon Ayarları (Sync Settings) menüsüne tıklayın.
 • Daha sonra Müzik (Music) seçeneğine tıklayın. iTunes‘ta Müzik (Music) menüsü, sol taraftaki bölmede iPhone‘un altındadır. Apple Müzik (Apple Music)‘te ise Müzik (Music) menüsünü ekranın üst kısmındaki çubukta bulabilirsiniz.
 • Şimdi, müziklerinizi nasıl senkronize etmek istediğinizi seçin. Müzik Senkronize Et (Sync Music) onay kutucuğuna tıklayın ve ardından, Tüm müzik kitaplığınızı (Entire music library) telefona kopyalama seçeneğini seçin veya Seçili çalma listeleri, sanatçılar, albümler ve türler (Selected playlists, artists, albums, and genres) seçeneğini seçin.
iPhonea Muzik Nasil Indirilir 5
 • Telefonunuza senkronize etmek istediğiniz müzikleri seçme işlemini tamamladığınızda; ekranın altındaki Senkronize et (Sync) butonuna tıklayın ve müziklerin aktarılmasını bekleyin.
 • Senkronizasyon tamamlandıktan sonra; bilgisayardaki uygulamada (iTunes ya da Apple Müzik) telefonunuzun adının yanındaki çıkar (ejekt) simgesine tıklayın; ve telefonunuzun bilgisayarla olan bağlantısını sonlandırın.