iPhone / iPad'de YouTube Uygulamasını güncelleyin

iPhone Youtube bir şeyler ters gitti şeklinde bir sorunla karşı karşıya kalanlar var mı? Cevabınız evet ise, önce başkalarında var mı ve farklı cihazlarda sorunla karşılaşıyor musunuz diye ufak bir kontrol yapınız.

iOS kullanıcılarının bazılarında, YouTube videoların rastgele oynatılamadığını ve “Bir şeyler ters gitti” şeklinde bir metin çıkarak yeniden denemeleri öneriliyor.

Twitter’da ve sosyal medyada birçok iPhone ve iPad kullanıcısı tarafından yaygın olarak bildirildiği için YouTube’un sorunun farkında olduğu anlaşılıyor. Sorunla karşılaşırsanız, oldukça açıktır. Bir videoyu oynatmaya gidiyorsunuz ve rastgele oynatılmayacak ve bunun yerine “Bir şeyler ters gitti. Yeniden denemek için dokunun”.

Yeniden denemek için dokunursanız, büyük ihtimal ya işe yaramayacak ya da hata mesajının tekrarı ile karşılaşacaksınız.

iPhone / iPad’de YouTube Uygulamasını güncelleyin

Yapılması gereken ilk adım, uygulamanın güncellenmesi ve sürüm uyum sorunu yaşıyor olup olmadığınızın kontrol edilmesi. Genelde uygulamaların sürümleri ile alakalı sorun yaşandığında, ya çözüm yaması ya da yeni bir sürümle karşılaşırız.

iPhone YouTube Bir Şeyler Ters Gitti

App Store > Güncellemeler’e gidin ve YouTube uygulamasının güncellemelerini cihazınıza yükleyin.

iPhone Youtube bir şeyler test gitti hatasının ana nedenlerinden biri sürüm güncellemeleridir.

iOS’u güncelleyin

iPhone veya iPad’inizin, cihaz için mevcut olan en son sistem yazılımı sürümünün güncel olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin ve cihazınızda mevcut olan sistem yazılımı güncellemelerini yükleyin.

iOS 16.2 veya iPadOS 16.2 veya daha yenisine sahip değilseniz , kurana kadar en son sürümleri yükleyin.

iPhone / iPad’i yeniden başlatın

Cihazı yeniden başlatarak iPhone veya iPad’deki “Bir şeyler ters gitti” YouTube hatasını genellikle geçici olarak çözebilirsiniz.

Bu, genellikle birkaç video daha izlemenize izin verir. Ancak sorun tamamen çözülene veya siz uygulamalarınızı ve sistem yazılımınızı güncelleyene kadar muhtemelen tekrar olacaktır.

Zorla yeniden başlatabilir ve yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Veya cihazı kapatıp açarak yumuşak yeniden başlatabilirsiniz. Ya da Siri’den iPhone veya iPad’inizi yeniden başlatmasını isteyebilirsiniz.

Bu, iPhone veya iPad’inizdeki “Bir şeyler ters gitti” YouTube hatasını çözdü mü?

iPhone üzerinden Youtube erişiminde sorun yaşıyorsanız ilk olarak güncellemeleri kontrol edin.

Sürüm güncellemeleri çoğu zaman aktif kullanımda iken sorunlar çıkarabilmektedir.

Aynı şekilde iOS güncellemeleri de bu sorunu tetiklemektedir.

Makalemiz buraya kadar.

Bir başka öneri makalemiz: YouTube Premium iPhone Video İndirme.