Ana Sayfa Mobil iPhone gizli arka düğmesi nasıl kullanılır?

iPhone gizli arka düğmesi nasıl kullanılır?

0
11858 teknik destek

iPhone gizli arka düğmesi nasıl kullanılır diye merak mı ediyorsunuz? Cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

iPhone’unuzdaki tüm düğmeleri bildiğinizi mi düşünüyorsunuz Tekrar düşünün, çünkü iyi gizlenmiş bir tane daha var ve yalnızca telefonunuzun ayarlarına derinlemesine girdiyseniz veya çevrimiçi olarak bahsedildiğini gördüyseniz bileceksiniz.

Apple tarafından ‘Geri Dokunma’ olarak adlandırılan bu özellik ; iPhone’unuzun arkasını bir düğmeye dönüştürür. Ve bu özelleştirilebilir bir eylemi tetiklemek için; iki veya üç kez dokunmanıza izin veren bir özelliktir.

Aşağıda, bu gizli düğmeyi nasıl etkinleştireceğiniz ve neyi tetikleyebileceği hakkında konuşacağız.

iPhone Geri Dokunmayı etkinleştirmek için gerekenler

Öncelikle başlamadan önce; Back Tap’ı kullanmak için doğru donanım ve yazılıma sahip olup olmadığınızı kontrol etmenizde fayda var. Bu özellik, iOS 14 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir iPhone 8 veya sonraki sürümünü gerektirir, ancak Apple, iPhone’unuzun, yazı yazarken iOS 15 olan mevcut en son yazılıma sahip olduğundan emin olmanızı önerir .

11858 teknik destek

iPhone Geri Dokunmayı etkinleştirme

Şimdi Back Tap’ı açmanın zamanı geldi ve neyse ki bunu yapmak çok basit. Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma seçeneğine gidin, ardından bu menüyü aşağı kaydırın ve Geri Dokun’a dokunun.

Ardından, Çift Dokunma veya Üçlü Dokunma’yı seçme seçeneğine sahip olacaksınız. Bu nedenle bunlardan birini seçin ve tetiklemesini istediğiniz eylemi seçin. İşiniz bittiğinde, gitmeye hazırsınız – şimdi iki veya üç kez dokunma (hangisini seçtiyseniz) seçtiğiniz eylemi tetikleyecektir.

Ayrıca, her birine farklı eylemler atanarak hem çift hem de üçlü dokunuşları etkinleştirebilirsiniz.

Tetiklenen eylemleri değiştirmek veya Geri Dokunmayı devre dışı bırakmak istiyorsanız, o menüye geri dönün. Ve farklı bir şey seçin veya kapatmak için çift ve üçlü dokunma için ‘hiçbiri’ seçeneğini belirleyin.

Teoride Back Tap, iPhone’unuz bir kılıf içindeyse bile çalışır – ancak her durumda çalışacağını garanti edemeyiz.

Back Tap ile neleri tetikleyebilirsiniz?

Back Tap, belirli bir uygulamayı başlatmaktan Kontrol Merkezi’ni açmaya, kamerayı başlatmaya, ekran görüntüsü almaya, telefonu sessize almaya,ses seviyesini ayarlamaya veya AssistiveTouch, Siri Kısayolları veya Erişilebilirlik gibi erişilebilirlik özelliklerini etkinleştirmeye kadar neredeyse istediğiniz her şeyi tetiklemenize olanak tanır. 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1960 Oylamalar · 1960 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikRoborock S5 Kullanım Kılavuzu
Sonraki İçerikVivo X Note Özellikleri Ve Cihaz Hakkında Bilgi

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.