Ana Sayfa Haberler iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Bilinmeyen Özellikleri

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Bilinmeyen Özellikleri

0
Paylaş

Marka değeri sıralamasında dünyanın en değerli markası ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinde biri olan Apple’ın yeni, gözde amiral gemisi serisi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın farklılık yaratabilecek bilinmeyen özelliklerini sizler için derledik.

  • iPhone 7, kendisinden bir önceki seri olan iPhone 6S’e göre 5 gram daha hafif bir tasarımla kullanıcılara sunuluyor.
  • iPhone 7 serisinin kasa malzemesi iPhone 6 ile benzerlik gösteriyor. Bir çok noktadan eğilme ve bükülmelere karşı korunaklı hale getirilen bu seri, iPhone 6 ile aynı malzeme tabanlı kasaya sahip olduğundan akıllarda soru işareti bırakmıyor değil.
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serilerinde 5 inç kulaklık soketi yer almıyor. Bunun yerine seriye özel olarak geliştirilen kablosuz kulaklık serisi Air Pods‘u tercih edebiliyorsunuz. Ancak “ben yine de kablolu kulaklık kullanmak isterim” derseniz bu konuda size yardımcı olabilecek çevirici amaçlı Apple aksesuarları da mevcut.
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, işlemci testlerinde halihazırda satışta bulunan tüm akıllı telefonlardan daha yüksek performans verebiliyor. Bu yeni seri, tek çekirdekte 3450 performans değerine ulaşabiliyor. Şimdiye dek bu rakamı yakalabileyen başka bir akıllı telefon veya amiral gemisi bulunmuyor.
  • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus satın almak istediğinizde, renk tercihiniz Jet Black olur ise alacağınız iPhone’un hafızası minimum 128GB olmak zorunda. Çünkü Jet Black renk seçeneğinin 32GB’lık versiyonu bulunmuyor.
  • Önceki serilerde yer alan göbekteki analog menü tuşu yeni seride yer almıyor. iPhone 7 serisini restart‘lamak (yeniden başlatmak) veya DFU mode‘a almak istediğinizde Ses Kısma+Power tuş kombinasyonunu kullanmak zorundasınız.
  • iPhone 7Plus‘da bilindiği üzere 2 adet arka kamera yer alıyor. Ürüne, geniş açılı fotoğraf çekme özelliği kazandıran 2 adet arka kamerayı aynı anda kullandığınızda OIS(Otomatik Sabitleme) özelliğini kullanmanız ne yazık ki mümkün olmuyor. Ürünün arka kameralarından birinde OIS özelliği yer alıyorken, diğerinde ise yer almıyor.
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta ürünü neme ve toza karşı koruyan IP67 sertifikası yer alıyor. Apple’ın yıllar sonra akıllı telefonlarına eklediği bu özellik, diğer telefon markalarına göre biraz düşük seviyede kalıyor. Örneğin Galaxy Note 7’yi sorunsuz şekilde su altında kullanabiliyorken, iPhone 7 serisinde su derinliği yarım metreyi aştığında ürün tehlikeye giriyor.
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta LTE sertifikaları, kullanılan operatöre göre değişiklik gösteriyor. Ürünler, T-Mobile ve AT&T’de, CMDA bağlantı sertifikasını desteklemez iken, Verizon ve Sprint kullanıcıları iPhone 7‘leri ile bu sertifikayı sorunsuz şekilde kullanabiliyor.
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta ön kısımda, ekran-kamera yerleşimi kendisinde önceki serilere benzerlik göstermediğinden, ürüne ekleyeceğiniz aksesuarlar konusunda sorun yaşamanız muhtemel gözüküyor. Örneğin iPhone 6’ın aksesuarları iPhone 6S’te rahatlıkla kullanılabiliyorken bu durum iPhone 7’nin değişen ön ekran tasarımı nedeniyle ortadan kalkmış gibi gözüküyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin