iOS için Safari ipuçları bilinmesi gerekenler hakkında sizler için kısa bir makale derledik. Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan İOS cihazlar oldukça beğeni aldı. Cihazların kullanım alanları oldukça geniş.  Mobil cihaz kullanan bir çok kullanıcı var ancak İOS kullanan kullanıcı sayısı da oldukça fazla.

Mobil cihazlarda tarayıcı ile internette gezinme oranları İOS ile karşılaştırıldığında biraz daha az diyebiliriz. İOS kullanıcıları yapılan incelemelerde daha fazla tarayıcı ile zaman geçirdikleri saptandı.

Bu makalemizde İOS kullanıcılarının çok sorduğu İOS için safari nasıl daha iyi kullanılır konusu oldu. Bizlerde siz kullanıcılar için bu konuyu en detaylı hali ile ele aldık.

Safari üzerinde birbirinden farklı bir çok kullanıcının bilmediği güzellikleri mevcut. Bizlerde İPed ve İPhone cihazlarda bu denli kullanılan ve çok sevilen Safari’nin daha önce hiç karşılaşmadığınız ipuçlarını paylaştık.

iOS için Safari ipuçları.

Geçmişe erişim

Düşünelim ki yanlışlıkla bir sekmeyi kapattınız. Bir süre sonra pişman oldunuz. Bu gibi durumlarda yapılması gereken adımlar çok basit. iPad cihazınızda sağ üst köşede bulunan Yeni sekmesine tıklayın. Safari size eşleşme sayısıyla birlikte terimi verecektir.. Bu içeriğe tıkladıktan hemen sonra sarı ile seçilmiş biçimde aradığınız terimi bulma imkanınız var. Bu sayfada oldukça fazla terim yer alacaktır ancak hızlı bir şekilde gezinti yapabileceksiniz.

Sayfada arama yapma

iOS için Safari ipuçları ile ilgili bir diğer konu için. Örnekler ile ilerleyelim. Tarayıcı üzerinde oldukça uzun bir yazı inceliyorsunuz ancak yazı içerisinde aynı terim birden fazla geçiyor.  Bu sayfada belirlediğiniz bir terimi aramak için, adres çubuğuna bu terimi yazın. Aşağıya doğru indiğinizde  Bu sayfada başlığı altında eşleşen kısma bakın. Bu alanda safari sizlere eşleşme sayfası ile birlikte terimi verecektir. Bu pencerede içeriğe tıkladıktan sonra sarı ile seçilmiş bir biçimde aradığınız terime ulaşacaksınız. Bu sayfada birden fazla terim olsa da hızlı bir şekilde göz geçirebilirsiniz.

Tüm sekmeleri kapat

Günlük yaşantımızda telefon tarayıcılarını oldukça fazla kullanıyoruz.  Tarayıcı kullanımı esnasında birden fazla sekme açıyoruz ancak bu durum bazen can sıkıcı hal alıyor. Kişiler sekmeleri tek tek kapatmak istemiyor.

Fakat İOS üzerinde tüm sekmeleri aynı anda kapatmanın bir yolu var. Safarideyken yeni sekme açmak için iki pencerenin bulunduğu sekmeye dokunun. Bu alanda gizli pencere açmaya yarayan Özel tuşuna dokunun. Cihazınız size Tüm sayfalar kapatılsın mı? Şeklinde bir soru gelecektir. Bu alanda Tümünü Kapat seçeneğine tıklayarak mevcut sekmelerinizi kapatabilirsiniz. Bu alanda safariyi sıfırlayabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz İOS Safari ipuçları bu adımları kullanarak tarayıcınızı daha verimli kullanma imkanına sahip olacaksınız.

iOS için Safari ipuçları. iOS için Safari ipuçları bilinmesi gerekenler hakkında sizler için kısa bir makale derledik. Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan İOS cihazlar oldukça beğeni aldı. Cihazların kullanım alanları oldukça geniş. Mobil cihaz kullanan bir çok kullanıcı var ancak iOS kullanan kullanıcı sayısı da oldukça fazla.

Sonraki haberimiz: iPad’de Safari Önbelleğini Temizleme konusunu olacaktır.