iOS 16 TikTok kilitlenme sorunu  Apple’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni güncellemenin ardından bir çok kullanıcının TikTok kilitlenme sorunu ile karşı karşıya kaldığını tespit ettik.

Gelen yeni güncelleme sayesinde birbirinden farklı bir çok özelliğe sahip olduk fakat baı sosyal medya uygulamalarında çeşitli sorunlara neden oldu.

Özellikle TikTok kullanıcıları gelen bu güncelleme sonrasında video izleme esnasında sunucu kapalı hatası almaya başladı. Son zamanlarda uygulama üzerinde sık sık sunucuya bağlanamama sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu sorunun adece kendinizde olduğunu düşünmek yanlış bir durum olacaktır.

Sizlerde sunucu kapalı yanı 2433 hatası ile karşı karşıya kadıysanız ve bir çözüme ulaşmak istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir.  Birçok kullanıcı bu sorun ile karşı karşıya kaldı.

Bu makalemizde sizler için iOS 16 TikTok kilitlenme sorunu konusunu ele aldık. Bu sorunun çözümü için neler yapabilirsiniz hep birlikte inceleyelim.

iOS 16 TikTok Kilitlenme Sorunu

iOS 16 TikTok kilitlenme sorunu çözümü

1)İnternet bağlantısını kontrol etmek:

Bu konuda yapılması gereken ilk işlem internet bağlantısını kontrol etmektir. Hangi uygulamada bu orunu yaşarsanız yaşayın internet bağlantılarınızı kontrol edin.  ilk aşamada sonuca ulaştıracaktır. Kullandığınız internet zayıf ve yavaştır. Farklı bir internet ağına bağlanın.  İsterseniz mobil verinizi kullanarak test edin.

2)TikTok uygulamasını yeniden başlatmak:

Günlük kullanmış olduğumuz uygulamalara biz kapatsak bile bazen arka planda açık kalabilme imkanı var. Bu sebepten dolayı uygulamayı kapattığınızdan emin olun. Bu aşamada uygulamayı yeniden başlatmak çözüm odaklı olacaktır.

3)TikTok güncellemelerini kontrol etmek:

Bu noktada uygulamayı sorunsuz kullanmak istiyorsunuz fakat hata alıyorsunuz bunun için en iyi çözüm uygulamanızı güncellemektir. Kullandığınız uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Güncel değilse son sürüme güncelleyin.

Bu işlemi App Store üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

4)Uygulama ön bellek verilerini temizlemek:

Bu seçenek herhangi bir çökme, dönme, yavaşlama ve benzeri durumlarda  oldukça işe yarıyor. Kısa bir çözüm aşaması diyebiliriz. Uygulamanın ön bellek verilerini temizleyin.  Bunun için; uygulama ayarları içerisinden temizleme yapın. Aslına bu aşamada en basit adım uygulamayı tamamen kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır.

Tüm bu işlemlerin ardından iOS 16 TikTok kilitlenme sorunu için birden fazla çözüm sunmuş olacaksınız. Benzeri alanlardaki sorularınız için sayfamızı ziyaret ederek çözüme ulaşabilirsiniz.