iOS 16 özellikleri

Makalemizde, iOS 16 ile neler değişti birlikte inceleyelim.

Apple, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir teknoloji şirketidir. Şirket, 1976 yılında Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kuruldu. Apple, bilgisayar, akıllı telefon, tablet, akıllı saat, müzik çalar ve diğer elektronik cihazlar gibi birçok ürün ve hizmet sunar.

Apple, son yıllarda özellikle iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarıyla tanınmaktadır. Şirket, kendi işletim sistemi olan iOS’u kullanır ve bu işletim sistemi, Apple cihazları için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca, Apple ayrıca MacBook bilgisayarları için macOS işletim sistemini de sunar.

iOS 16 hakkında
iOS 16 ile Neler Değişti?

Apple, son yıllarda yenilikçi tasarımları, yüksek kaliteli ürünleri ve müşteri hizmetleriyle tanınmaktadır. Şirket, aynı zamanda müzik ve film endüstrisinde de önemli bir rol oynamaktadır ve Apple Music ve Apple TV+ gibi hizmetler sunar.

Ayrıca iPhone Apple Kimliği Değiştirme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Apple Ürünleri

Apple, birçok farklı ürün ve hizmet sunar. İşte Apple’ın ürün yelpazesi:

  • iPhone
  • iPad
  • MacBook
  • iMac
  • AirPods
  • Apple Watch
  • Apple TV
  • HomePod

iOS 16 ile Gelen Değişimler

Apple, 2022 yılının Eylül ayında yayınlanan iOS 16 ile birlikte iPhone ve iPad kullanıcılarına yeni özellikler ve geliştirmeler sunuyor. Peki ios 16 ile neler değişti? iOS 16 ile birlikte gelen en önemli yeniliklerden bazıları şunlardır:

Yenilenmiş Ana Ekran

iOS 16 İle neler değişti, iPhone kullanıcıları için yenilenmiş bir ana ekran sunuyor. Artık daha fazla özelleştirme seçeneği sunan ana ekran, kullanıcıların widget’ları farklı boyutlarda ve farklı yerlerde konumlandırmasına izin veriyor. Ayrıca, uygulama kütüphanesi daha kullanışlı hale getirilmiş ve uygulamalar daha kolay bulunabilir hale getirilmiş.

Geliştirilmiş Bildirimler

iOS 16 ile birlikte bildirimler daha da geliştirilmiş durumda. Artık bildirimler daha özelleştirilebilir ve daha fazla seçenek sunuyor. Örneğin, kullanıcılar bir bildirim için daha uzun bir zaman dilimi seçebilir ve bildirimleri kategorilere göre sıralayabilirler.

Focus Modu

Focus modu, iOS 16 ile birlikte gelen yeni bir özellik. Kullanıcılar, çalışma, uyku veya diğer belirli faaliyetler için farklı odak modları ayarlayabilirler. Bu modlar, sadece belirli uygulamaların ve kişilerin bildirimlerinin görünmesine izin verirken, diğer tüm bildirimleri sessize alır.

Safari Güncellemeleri

iOS 16 ile birlikte Safari tarayıcısı da güncellendi. Artık kullanıcılar, sekmeleri gruplama özelliği sayesinde daha iyi organize edebilirler. Ayrıca, Safari tarayıcısında yeni bir sekme açmak daha hızlı hale getirilmiş.

Hava Durumu Güncellemeleri

iOS 16, hava durumu uygulamasında da geliştirmeler sunuyor.

İOS 16 hakkında

Artık kullanıcılar, daha ayrıntılı hava durumu bilgileri görebilirler ve daha özelleştirilebilir seçeneklere sahiptirler.

Mesajlaşma Güncellemeleri

iOS 16 ile güncelleştirilmesi birlikte mesajlaşma uygulaması da güncellendi.

Apple destek için https://getsupport.apple.com/solutions/call