Ana Sayfa Haberler İnternet Paketinizi Sömüren Uygulamalar!

İnternet Paketinizi Sömüren Uygulamalar!

0

Günümüzde, akıllı telefon kullanıcılarının en büyük ortak problemlerinden biri de hiç şüphesiz her geçen gün biraz daha yetersiz duruma gelen mobil internet paketleridir diyebiliriz. Her ne kadar mobil internet paketi ücretleri önceki yıllara nazaran oldukça ucuzlasa da her geçen gün biraz daha artan mobil veri kullanım oranından dolayı. tüketiciler mobil veri paketlerini tam olarak özgürce kullanamıyorlar. Biz de bu kapsamda sizler için, akıllı telefonlarınızda mobil veri kullanımında haberiniz olmadan internet paketinizi sömüren uygulamaları nasıl kontrol altına abileceğiniz konusunu derledik.

 

  • ‘Google Fotoğraflar’ Uygulamasını Kontrol Altına Almak

 

Tüm Android kullanıcılarına sınırsız fotoğraf depolama hakkı sunan Google Fotoğraflar uygulaması, dikkat edilmediği takdirde tam bir mobil veri paketi katili olarak karşımıza çıkıyor. Bu gibi kötü süprizlere mahal vermemek adına, akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümünde bulunan Uygulamalar kısmındaki Google Fotoğraflar uygulamasının veri kullanım ayarlarında Mobil Veri-Asla’ seçili olmalıdır. Bu sayede telefonunuz Google Fotoğraflar’a veri yedeklerken sadece Wireless bağlantısını kullanacaktır.

İnternet Paketinizi Sömüren Uygulamalar!

 

  • Instagram Uygulamasının Veri Tüketimini Kontrol Altına Almak

 

Günümüzün en büyük sosyal medya platformu olan Instagram da, en ünlü mobil veri katillerinden biri. Instagram’a bütün fotoğraf ve videolar arka planda yüklendiğinden, siz göz atmasınız bile, uygulama mobil verinizi sömürebilir. Böyle üzücü durumlarla karşılaşmamak adına akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümünde bulunan Uygulamalar kısmındaki Instagram uygulamasının mobil veri kullanımını Daha Az Veri Kullan’ şeklinde değiştirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

  • Facebook Uygulamasının Mobil Veri Tüketimini Kısıtlamak

 

Tıpkı Instagram’da olduğu gibi, video ve fotoğrafları arka planda ön belleğe yükleyen Facebook uygulaması da mobil veri paketlerinizin azılı düşmanlarından biri. Hele hele, neden eklendiği hala anlaşılamayan ‘Videoların Otomatik Olarak Oynatılması’ özelliği aktif durumdaysa, Facebook (uygulaması) bilginiz olmadan tüm mobil veri paketinizi bitirebilir. Böyle bir sonuç yaşamamak adına Facebook profilinizin Ayarlar menüsünden gerekli video ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

  • Twitter Uygulamasının Mobil Veri Tüketimini Sınırlamak

 

Dünya genelinde olan gelişmeleri hızlı bir şekilde takip edebilmenizi sağlayan en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, arka planda tüm tweetleri okuduğundan, yüksek hızda mobil veri tüketimine sebep olan uygulamaların başında geliyor. Bu durumun önüne geçmek için Twitter Profil Ayarları’na girerek, Gizlilik kısmındaki Veri Kullanımı ayarını Sadece Wi-Fi ya da Asla’ olarak değiştirmeniz gerekiyor.

  • YouTube Uygulamasını Mobil Veri Konusunda Kontrol Altına Almak

 

Şimdiye kadar sıraladığımız uygulamaların aksine, arka planda mobil verinizin tüketmeyen bir uygulama olan YouTube, dikkat edilmediği takdirde mobil veri paketinize çok büyük darbeler indirebilir. Yenilenen uygulaması sayesinde HD videolara çok daha hızlı şekilde ulaşmanıza imkan tanıyan uygulamayı mobil veride kullanırken, izlediğiniz videoların çözünürlüğüne dikkat etmelisiniz. Her videoda ayrı ayrı çözünürlük kontrolü yapmak istemiyorsanız, YouTube Ayarları’ndan HD videoları yalnızca Wireless bağlantısı üzerinde aç ayarını seçebilir ve yüksek oranda veri paketi tüketiminin önüne geçebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA