Instagram Tanıtım Ödemesi uygulaması üzerinden bir ödeme yöntemi ekleyerek tanıtımı yapılan ödemeleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Facebook Sayfasını Instagram profesyonel hesabınıza bağlayarak Facebook reklam hesabınızı kullanarak tanıtım yapılmış ınstagram ödemelerini yapar.

İlk yapılması gereken işlemler;

Tanıtım Ödemesi işlemleri

  • Bağlı olan hesabınızın öncelikle işletme hesabına geçiş yapması gerekir
  • Instagram işletme hesabınızı bir Facebook sayfasına bağlamayı yapar.

Instagram Tanıtım Ödemesi uygulaması üzerinden bir ödeme yöntemi ekleyerek tanıtımı yapılan ödemeleriniz gerçekleştirebilirsiniz

İşletme hesabına geçiş için;

Tanıtım Ödemesi İşletmenizi büyütmenize yardımcı olur özelliklere erişim için işletme hesabı çevirebilmektesiniz.

Profil ekranına gidin ve sağ üst köşedeki simgeye dokunun.

11858 teknik destek

Ayarlar sekmesine giriş yapın.

Bazı hesaplarda Profesyonel Hesaba Geçiş yap olarak ayarlar sekmesinin hemen altında yer alır.

Hesap’a dokunun.

Profesyonel Hesaba Geçiş Yap işaretlenir.

İşletme seçin.

İsterseniz işletme hesabınızı Facebook sayfasına bağlama adımlarını izleyebilmektesiniz.

Bu adım genellikle isteğe bağlıdır.

İşletme kategorisi ve iletişim bilgileri detaylarını ekleyebilirsiniz.

Bitti seçilerek işlem geçişi tamamlanacaktır.

Instagram Tanıtım Ödemesi Bir işletme hesabıyla, Instagram’da kimlerin işletmenizle etkileşim kurduğunu anlamanıza yardımcı olur istatistiklere erişir. Ayrıca performansınızı takip edebileceğiniz, profesyonel araçlara erişebileceğiniz, bu araçları keşfedebileceğiniz ve Instagram tarafından oluşturulan eğitici bilgileri inceleyebileceğiniz Profesyonel Pano’ya da erişebilirsiniz.

Instagram Tanıtım Ödemesi Kurulumu tamamladıktan sonra profilinize gidin ve Profili Düzenle’ye dokunun. Kategori etiketinizi ve iletişim bilgilerinizi gizleme veya gösterme seçimini yapmak için Herkese Açık İşletme Bilgileri’nin altında Profil Görünümü’ne gidin. Daha sonra Bitti’ye dokunun.

Hesabınızla ilgili ödeme

Profil ekranına gidiniz ve sağ üst köşedeki simgeye dokunun.

Alt kısımda Ayarlar’a dokunun.

İşletme’ye dokunun.

Tanıtım ödemeleri seçin.

Ödeme yöntemleri şeçin. Bu menüden Facebook’a bağlı olan ödeme yöntemini yapar. Paypal, kredi veya banka kartı ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz.

Instagram Tanıtımlarının Ödemesini Yapma

Tanıtımlar ile ilgili yapacağız reklam ücretlerindeki bütçe tamamen size kalmıştır. İstenilen tutar sizin Toplam bütçenizi belirler. Tanıtımlar hakkında gün sayısı belirleme yapabilir ve toplam bütçeyi ayarlıyabilirsiniz.

Instagram tanıtım ödemeler nasıl yapılır?

  • Instagram Uygulamasında Ödeme. Tanıtımınızı oluşturduktan sonra bir ödeme yöntemi seçebilirsiniz. Harcamalarınız faturalandırma düzeyine ulaştığında bu ödeme yönteminden otomatik olarak ücret alırız ve daha sonra kalan ücretler varsa aylık fatura tarihinizde tekrar ücretlendirilirsiniz.
  • Facebook Reklam Hesabınızı Bağlama. Yönettiğiniz bir Facebook Sayfasını Instagram işletme hesabınıza bağlayarak Facebook reklamlarınız için kullandığınız ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.