Ana Sayfa Sosyal Medya Profesyonel Instagram Hesabınıza İşletme Bilgilerini Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Profesyonel Instagram Hesabınıza İşletme Bilgilerini Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

0

Merhaba TeknoDestek takipçileri , bugün sizlere profesyonel Instagram hesabınızda takipçilerinizin profilinizi ziyaret ettiği anda size ait bilgileri göreceği işletme pano bilgilerinizi nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

Bildiğiniz üzere işletmelerimize ait adres , iletişim bilgileri , web siteleri bizi dışardan gören müşterilerimiz ya da müşteri adaylarımız için fikir belirleyici en önemli unsurlardan birisi. Öyle ki eğer sosyal medya üzerinden satış pazarlama yapan bir profiliniz var ise bu bilgiler gelir kaynaklarımızı yönetmede ve yeni müşteri kazanma safhasında hayati önem taşıyor.

Instagram-for-Business-1.jpg (877×473)
İşletme Bilgilerimizin Her Alanda Yer Almasının Ne Gibi Bir Önemi Var ?

Covid-19 salgınıyla birlikte ülkemizde de oluşan sağlık krizinden ötürü uzun zamandır karantina ve sokağa çıkma yasakları uygulandı , bu süreçte çoğunlukla ihtiyaçlarımızı e-ticaret platformlarından karşıladık. Çoğunlukla firmalar bu süreçte gerek sosyal medya platformları üzerinden gerekse e-ticaret platformları üzerinden satış & pazarlama stratejisini uyguladı.

Firmalar en az zararla kendilerince süreci yönetmeye çalıştılar. Bu süreci yönetirken oluşturulan e-ticaret amaçlı profesyonel sosyal medya hesapları işletmenin varlığını sürdürmesi amacıyla büyük önem taşıdı , öyle ki daha önceden dijital pazarlamayla alakası olmayan kuruluşlar dahi bu sürece dahil oldular , bu sebeple işletme bilgilerinizin doğruluğu ve müşteri portföyünüzün sizi ayırt edebilmesi içinde bulunduğumuz süreçte hayati önem arz ediyor.

Profesyonel Hesabımıza İşletme Bilgilerimizi Nasıl Ekleyeceğiz ?

İşlem adımları çok basit , umuyoruz ki bu makalemizden sonra bir çok kullanıcı şahsi profilini profesyonel profile çevirecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İlk olarak Instagram uygulamamızı açıp Profilimizin sağ üst kısmında bulunan simgeye tıklayarak Ayarlar panelini açalım.

Ayarlara tıkladıktan hemen sonra Hesap sekmesine tıklayalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hesap simgesine tıkladıktan sonra eğer daha önceden Profesyonel Hesaba geç demediyseniz Hesap Türünü Değiştir  diyerek İşletmeye Geçiş Yap ‘a tıklayalım.

Bu seçimleri yaptıktan sonra Profilimiz açılacak , bu kısımda kullanıcı adımızdan tutunda web sitemize kadar tüm bilgilerimizi değiştirebiliyor, ve yenilerini ekleyebiliyoruz.

Profil ana sayfamızda bulunan Profili Düzenle Butonuna tıklayarak , Sayfanın en kısımlarında bulunan İletişim Seçenekleri kısmına tıklayarak ilgili değişiklikleri yapabilirsiniz.

Yaptığınız değişiklikler sonrasında bilgileriniz anlık olarak profilinizde yer alacaktır.

Bir teknoloji makalemizin daha sonuna geldik , daha fazla teknoloji içerikleri için bizi takipte kalmaya devam edin . Sağlıklı günler dileriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA