Ana Sayfa Destek Instagram’da Yedekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Yedekleme Nasıl Yapılır?

0

Sosyal medya hesaplarının günveliğini artırmak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Güvenli bir şekilde işlem sağlamak isteyen tüm Instagram kullanıcıları, hesaplarının yedeğini almaktadır. Instagram hesabının yedeği nasıl alınır? Nereden işlem sağlanır? Siz değerli okurlarımız için bu yazımızda bu sorunların cevabını hazırladık.

Instagram hesabında yapmış olduğunuz paylaşımların tamamını yedekleyebiliyorsunuz; yani indirme işlemlerini sağlayabiliyorsunuz. Fotoğrafların, videoların hatta ve hatta yapılan hikaye paylaşımlarının dahi yedeğini alabiliyorsunuz. Genellikle internet üzerinde, 3.parti başka uygulamalarla Instagram hesabınızı yedekleyebileceğinize dair bilgiler verilmektedir. Bu tür bilgilere kesinlikle itibar etmemeniz, tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen bu uygulamalar, ilerleyen dönemlerde hesaplarınızın çalınmalarına sebep olmaktadır.

Instagram’da Yedekleme Nasıl Yapılır?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hesabını riske atmak istemeyenler için, uygulama içerisinden yedeklemenin nasıl sağlanacağını yazımızda aktarıyor olacağız.

  • Yedekleme işlemlerini yapabilmeniz için Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesaba girdikten sonra ‘Ayarlar’ menüsüne giriyoruz.
  • Açılan pencerede/menü listesinde, ‘Veri İndirme’ seçeneğine tıklıyoruz. Gelen ekranda mail adresi bilgisini yazdıktan sonra hemen alt kısımda yer alan ‘İndir’ butonuna tıklıyoruz.

Girdiğimiz mail adresimize Instagram tarafından maksimum 48 saatlik süre dilimi içerisinde bir link gönderilecektir. Bu linke tıklayarak verileri indirebilirsiniz. Maile gelen link ise ortalama 4 gün içerisinde pasif konuma düşeceğinden dolayı, verileri indirmek için hızlı bir şekilde aksiyon göstermediğiniz taktirde, yeniden talep etmeniz gerekecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA