Instagram Rehberi Nedir?

Instagram’da rehberdeki kişileri bulma özelliği son dönemlerin sık araştırılan konulardan biri olmayı başardı. Kullanıcılar sosyal ağ üzerindeki kişiler ve arkadaşlıklar dışında birde uygulamanın kullanıcılara sunmuş olduğu rehberdeki kişileri bulma konusunda oldukça istekli görünüyor. Ancak, bazen rehberinizdeki belirli kişileri bulmak ve onlarla etkileşime geçmek zor olabilir. Zaman zaman benzeri sorunlar ile karşılaşmak mümkün. Aslında bu sorunu hemen hemen tüm uygulamalarda yaşayabiliriz. Bu sebepten dolayı aradığımız soruların cevaplarını doğru ve güvenilir sitelerden almalıyız.

Instagram'da rehberdeki kişileri bulma
Instagram’da rehberdeki kişileri bulma

Instagram’da Rehberdeki Kişileri Bulma

Instagram’da rehberdeki kişileri bulma adımları biraz aşamalı bir süreçtir. Aşağıda yer alan yazımızda uygulamanın bu özelliğini en detaylı yöntemleri ile paylaştık. Bu konumuza geçmeden önce Instagram rehberi nedir ? bu sorumuzun yanıtını bilmeyen kullanıcılar için  yanıtlayalım.

Instagram Rehberi Nedir?

Konumuza başlamadan önce İlk adım olarak, Instagram rehberi, Instagram hesabınızla senkronize olan ve olmasını sağlayan bir listedir. Rehberdeki kişiler, Instagram’da hesabı olan ve sizinle ilişkili olan kişiler bu listede yer almaktadır.

Instagram rehberdeki kişileri bulma adımlarını birden fazla alt başlıkta inceleyeceğiz. Hep beraber bu adımlara bir göz atalım.

Instagram'da rehberdeki kişileri bulma
Instagram’da rehberdeki kişileri bulma

Rehberdeki Kişileri Bulma Yöntemleri

A)Telefon Rehberi Senkronizasyonu Adımları:

Bu yöntem oldukça başarılı bir süreçtir. Instagram hesabınızı telefonunuzun rehberiyle senkronize etmek, rehberdeki kişilerinizi otomatik olarak bulmanıza olanak tanır. Bu yöntemi uygulayabilmek için;

1) İlk adım olarak telefondan veya tabletten Instagram uygulamasına giriş yapın.

2) Hesaba giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan profil simgesine dokunun.

3) Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi simgesine dokunun.

Instagram Rehberi Nedir?
Instagram Rehberi Nedir?

4) Hemen ardından açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve menüler arasından Ayarlar bölümünden ilerleyin.

5) Sizleri karşılayacak olan bir sonraki pencereden “Rehberi Senkronize Et” seçeneğini bulun. Bu seçeneğin üzerine dokunun ve gelen aşamalardan özelliği etkinleştirerek bu adımı tamamlayın.

B) Facebook Entegrasyonu:

Bir diğer yöntem ise Facebook Entegrasyonu dur. Yani Facebook hesabınızı ve Instagram hesabınızı birbirine bağlama bir nevi köprü kurma yöntemidir. Instagram hesabınızı Facebook hesabınızla bağlamak, Facebook’ta eklediğiniz kişilerin otomatik olarak Instagram rehberinize eklenmesini sağlar. Uygulamanın bu aşaması biraz zaman alacaktır. Bu yöntem başlarda biraz karışık görünse de oldukça basit bir aşamaya sahiptir. Şimdi bu adımları nasıl uygulayacağız aşamaları detaylıca inceleyelim:

1) Yapmanız gereken ilk adım uygulamaya giriş yapmak.

2) Uygulamaya giriş yaptıktan sonra hesabınızın profil bölümüne gidin.

3) Bir sonraki adımda sayfanın alt kısmında yer alan Ayarlar  menüsüne tıklayın.

4) Karşınıza açılan diğer pencereden ise  Hesaplar seçeneğine dokunun.

5) Açılan bu sayfayı aşağıya doğru kaydırın genelde sayfanın en altında yer alan  Bağlanılan Hesaplar bölümünden Facebook’u seçerek bu entegrasyonu başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

C) Kişileri Manuel Olarak Arama:

1) İlk olarak Instagram ana sayfasında sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine tıklayarak menüyü açın.

2) Açılan sayfadan “Rehber” veya “Kişiler” seçeneği yer alacaktır.

3) Bu seçeneğe dokunarak rehberinizi görüntüleyebilir ve istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz.

D) Rehberdeki Kişilerle Etkileşime Geçme:

Artık rehberinizdeki kişileri bulduğunuza göre, onlarla etkileşime geçmek oldukça kolaydır. Profil fotoğrafına tıklayarak profillerini görüntüleyebilir, gönderilerini beğenebilir, yorum yapabilir veya doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Adımlar ilk duyulduğunda zor gibi gelse de işlem adımlarını doğru uyguladığınızda çok basit olduğunu göreceksiniz.

Facebook Entegrasyonu
Facebook Entegrasyonu

Uygulamanın kullanıcılara sunduğu bu özelliği kullanmak Instagram rehberinizdeki kişileri bulmak, platformdaki etkileşiminizi artırmanın ve sosyal ağınızı genişletmenin harika bir yoludur. Yukarıdaki ipuçları ve yöntemlerle, rehberinizdeki kişileri kolayca bulabilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Umarım sizler için derlediğimiz yazımız sorularınızın cevabına ulaşmanıza yardımcı olmuştur. Tüm dünyayı etkisi altına almayı başaran Instagram oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu sebepten dolayı olsa gerek uygulama yazılımcıları her geçen gün uygulamanın yeniliklerine bir yenisini ekleyerek toplumun kullanımına sunuyor. Instagram uygulamasının içerisinde gizlemiş olduğu bir çok özelliği sayfamızdan bulabilirsiniz.

Bir sonraki yazımız;