Instagram'da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır
Instagram'da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır

Bitmek bilmeyen spam mesajlar ve istenmeyen yorumlar Instagram deneyiminizi mahvedebilir. Sonuçta Instagram, etkileyiciler, pazarlamacılar, reklamcılar ve hatta istismarcılar için giderek daha fazla tercih edilen sosyal medya platformu haline geliyor.

Instagram gizlilik seçeneklerine dikkat etmezseniz yabancılar ve yeni takipçiler gelen kutusunu doldurabilir. Instagram’da mesaj ve yorumlar nasıl sınırlandırılır birlikte makalemizi  inceleyelim

Instagram'da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır
Instagram’da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır

Instagram’da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır?

Spamı azaltmak için Instagram hesaplarını her zaman engelleyebilir veya kısıtlayabilirsiniz. Ancak bunu her Instagram hesabı için manuel olarak yapmak zaman alıcı ve verimsiz olabilir. Bunun yerine Instagram’ın yeni gizlilik eklentisini kullanabilir ve Instagram’daki mesajları sınırla ve diğer etkileşimleri sınırlayabilirsiniz.

Instagramda Sınırlar Nedir?

Limitler, Instagram kısıtlamasının geliştirilmiş bir versiyonudur. İşlev, istenmeyen yorumları ve mesajları geçici olarak sınırlamanıza yardımcı olacaktır. Kısıtlamayla aynı gibi görünebilir ancak bireyler yerine gruplardan gelen tacizi yönetebilirsiniz Instagram da mesaj ve yorumlar sınırlandırma noktada işinize yarayacaktır.

Birden fazla kelime, kelime öbeği ve emoji ekleyebilirsiniz. Listeyi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Kusursuz bir Instagram deneyiminin keyfini çıkarın,

Hiç kimse Instagram gibi sosyal medya platformlarında ırkçı, cinsiyetçi, homofobik veya diğer tacizlere maruz kalmayı hak etmez.

Instagram’ın spam’ı önlemek ve hesabınızdaki rahatsız edici yorum ve mesajları gizlemek için gerekli adımları attığını görmek güzel  Instagram’da pazarlama yapıyorsanız ya da geniş bir takipçi kitlesine sahip bir hesabınız varsa, engelleme işleviyle spam’e karşı koymanız sizin için uygun değildir.

Sonuçta Instagram hesabınız aracılığıyla erişiminizi artırmak istiyorsunuz. İşte burada Instagram’ın sınırlama işlevi devreye giriyor ve büyümeyi etkilemeden spam ile mücadele etmenize yardımcı oluyor

Kamuya mal olmuş bu kişiler yorumları veya mesajları tamamen kapatabilir ancak bu, futbolu seven topluluğa zarar verebilir. Bunun yerine Sınırları etkinleştirebilir ve son takipçilerden gelen istenmeyen spam’leri önleyebilirler. Instagram, bu tür tanınmış kişiler ve içerik oluşturucular için sınırlar tasarladı.

Instagram'da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır?
Instagram’da Mesaj ve Yorumlar Sınırlandırma

Instagramda limitler nasıl kullanılır?

Instagram’da mesaj ve yorumlar nasıl sınırlandırılır vereceğimiz örnekler ile ilerleyebilirsiniz

Not: iOS ve Android için Instagram aynı arayüze sahiptir. Aşağıdaki ekran görüntülerinde iOS için Instagram uygulamasını kullanacağız, aynısını Android için Instagram’da da takip edebilirsiniz.

Adım 1: Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ alt köşeden hesabınıza gidin.

Adım 3: Sağ üst köşedeki hamburger menüsüne dokunun ve açılan menüden Ayarlar’ı seçin.

Adım 4: Ayarlar’dan Gizlilik’i ve Sınırlar’ı seçin.

Adım 5: Son takipçilerinizi ve sizi takip etmeyen hesapları sınırlama seçeneğiniz vardır. Her iki geçişi de etkinleştirdiğinizden ve alttaki Aç düğmesini seçtiğinizden emin olun.

Bundan sonra Instagram, hesabınızdaki istenmeyen mesajları ve yorumları geçici olarak sınırlayacak ve siz seçilen mesajları onaylayana kadar bunları gizleyecektir.

Süre sınırı nasıl ayarlanır

Instagram Limitlerini her zaman etkin tutmanıza gerek yok. Önemli mesajları veya yorumları kaybedebilirsiniz. Neyse ki Instagram, belirli bir süre sonra Limitleri kapatmanızı hatırlatan bir seçenek sunuyor.

Adım 1: Instagram ayarlarını açın (yukarıdaki adımlara bakın).

Adım 2: Gizlilik menüsüne gidin ve Sınırlar’a dokunun.

Adım 3: ‘Sınır’ menüsünü kontrol edin ve üzerine dokunun. Hatırlatıcı almak için en fazla dört hafta veya altı gün seçebilirsiniz.

Seçilen süre geçtikten sonra Instagram size Limitleri kapatmanızı hatırlatacaktır.

Instagram'da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır?
Instagram’da Mesaj ve Yorumlar Nasıl Sınırlandırılır?

Instagram’da küfürlü sözler içeren mesaj isteklerini ve yorumlarını gizle

Instagram Limitleri etkin olsa bile, bazıları kötü niyetli yorumlar ve mesajlar göndererek ruh halinizi bozmanın bir yolunu bulabilir. Instagram bu tür senaryolarla mücadele etmenin başka bir yolunu sunuyor.

Instagram’ın, ayarlarda rahatsız edici kelimeler içeren yorumları ve mesajları otomatik olarak filtreleyen özel bir Gizli kelimeler menüsü vardır.

Şirket, doğrudan mesajları ve yorumları filtrelemek için saldırgan terimlerin bir listesini geliştirmek üzere çeşitli ayrımcılık ve zorbalık karşıtı kuruluşlarla bağlantı kurdu. Bunları nasıl kullanabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Adım 1: Instagram Ayarlarını açın (ilk bölümdeki ekran görüntülerine bakın).

Adım 2: Gizlilik seçeneğini seçin ve Gizli kelimeler’e dokunun.

Adım 3: Yorumları gizle, Gelişmiş yorum filtreleme ve Mesaj isteklerini gizle seçeneklerini etkinleştirin

Seçenekleri etkinleştirdikten sonra Instagram, rahatsız edici kelimeler içeren yorumları ve mesaj isteklerini gizli klasöre gizleyecektir. Şirket ayrıca bu mesajlara ilişkin bildirimleri de filtreleyecek. Bu yorumları istediğiniz zaman inceleyebilir, gösterebilir ve mesajları kontrol edebilirsiniz.

Instagram’da gizlenecek özel kelimeler ve ifadeler oluşturun

Instagram, ana dilinizdeki rahatsız edici kelimeleri sınırlamayabilir. Ancak mesajları sınırlamak için kelime ve ifadelerden oluşan kişiselleştirilmiş bir liste oluşturabilirsiniz.

Adım 1: Instagram’da Gizli kelimeler menüsünü açın (yukarıdaki ekran görüntülerine bakın).

Adım 2: Özel kelimeler ve ifadeler menüsüne gidin.

Adım 3: Yönet listesine dokunun.

Adım 4: Filtrelemek istediğiniz kelimeleri virgülle ayırarak ekleyin.

Birden fazla kelime, kelime öbeği ve emoji ekleyebilirsiniz. Listeyi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.