Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Bir Gönderiyi Hikayeler’de Paylaşma

Instagram’da Bir Gönderiyi Hikayeler’de Paylaşma

0
Instagram'da Bir Gönderiyi Hikayeler'de Paylaşma
11858 teknik destek

Bu yazımızda Instagram‘da bir gönderiyi Hikayeler‘de paylaşma ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram’da, paylaşımın altında yer alan kâğıt uçak simgesini kullanarak, bir gönderiyi Hikâye’nizde paylaşabilirsiniz.

Kâğıt uçak simgesi menüsü, (herkesle) paylaşıma izin veren herhangi bir Instagram profilinden gönderi paylaşma seçeneği sunar. Sadece belirli kişilerin görebileceği şekilde paylaşılmış özel gönderilerde bu seçeneği göremezsiniz.

İşletmeler ve markalar, takipçileriyle daha fazla etkileşim sağlamak için bu özellikten de yararlanabilir.

Instagram’da Bir Gönderiyi Hikayeler’de Paylaşma

Instagram, gönderilerinizi yalnızca Instagram Hikâyeler’de paylaşma imkânı sunmakla kalmaz. Aynı zamanda arkadaşlarınız, favoriniz olan çok takipçili Instagram hesapları ve takip ettiğiniz diğer hesaplar tarafından gönderilen resimleri paylaşmanıza da olanak sağlar.

Bu özellik, daha fazla etkileşim sağlamak ve Instagram hesabını aktif tutmak isteyen işletmeler ve markalar için de faydalıdır.

Gizlilik kuralları nedeniyle, bu seçenek yalnızca, Instagram gönderilerinin paylaşılmasına izin veren hesaplar için geçerlidir. Başka birinin özel hesabından, Instagram hikayenize gönderi paylaşmaya çalışırsanız, bu özelliği kullanamazsınız.

İşte, Instagram hikayenizde bir gönderi paylaşmak için yapmanız gerekenler!

Instagram Gönderisini Hikayenizde Nasıl Paylaşabilirsiniz?

  • Android ya da iOS telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
  • Instagram hikayenizde paylaşmak istediğiniz gönderiyi, Instagram akışınızda bulun.
  • Gönderinin altında yer alan kâğıt uçak simgesine dokunun.

Instagram'da Bir Gönderiyi Hikayeler'de Paylaşma

  • Paylaş (Share) menüsü ekrana gelecektir.
  • Ekrana gelen menü listesinde ilk seçenek olan Hikayenize gönderi ekleyin (Add post to your story) menüsüne dokunun.

Instagram'da Bir Gönderiyi Hikayeler'de Paylaşma

11858 teknik destek
  • Hikayenizde paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya video paylaşımı, otomatik olarak hikâye taslağı olarak Instagram hesabınıza eklenir.
  • Gönderiye, çıkartma (sticker) veya gif ekleyebilirsiniz. Ya da gönderi üzerine çizim yapmak veya yazı yazmak isteyebilirsiniz. Bunun için ekranın üst kısmında yer alan simgelere dokunun.

Instagram'da Bir Gönderiyi Hikayeler'de Paylaşma

  • Gönderiniz, paylaşım için hazır olduğunda, Instagram hikayenizde paylaşmak için sol alt köşedeki Hikayeniz (Your Story) seçeneğine dokunun. Belirli kişilerle paylaşmak istiyorsanız, Yakın Arkadaşlar (Close Friends) seçeneğini seçin.

Not: Hikayenizde gönderi paylaşımını, Keşfet (Explore) sayfasını kullanarak birinin profilinde bir gönderi ararken de yapabilirsiniz. Ya da, paylaşım Instagram akışınızda açıldığı anda da yapabilirsiniz.

İşletmeler ve Markalar için Instagram Hikâyeler Özelliği Kullanımı

Herhangi bir Instagram kullanıcısı gibi, işletmeler de hesaplarını aktif tutmak için Instagram Hikayeler özelliğini kullanabilirler. Ancak, kamera arkası içeriği paylaşmanın ve hedef kitlenizle daha derin ve çok boyutlu bir ilişki kurmanın da değerli bir yolu olabilir.

İşletmenize ve markanıza özel bir hashtag oluşturmalısınız. Bu hastag sayesinde ürününüzü veya hizmetinizi bilen, seven ve kullanan kişilerin gönderilerini bulabilirsiniz. Böylece, hedef kitlenizin ilgisini çekmek ve işletmenizle ilgili gelişmelerden haberdar etmek için, bu gönderileri hikayelerinizde paylaşabilirsiniz.

Bunun, işletmeniz ya da markanız için çok değerli iki faydası vardır. Birincisi, işletmenizi veya ürününüzü, daha geniş bir Instagram kullanıcı havuzunda sergilemenize olanak tanır. İkincisi, işletmenizin – markanızın ve ürünlerinizin, bir müşterinin günlük yaşamına nasıl katkı sağladığını gösteren; özgün ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği sergilemenize olanak sağlar.

Not: İsterseniz, hikayenizde paylaştığınız gönderide görüntülenen ürünü insanların bulmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için belirli bir ürüne veya sitenize bağlantı ekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda Instagram‘da bir gönderiyi Hikayeler‘de paylaşma ile ilgili detaylı bilgi verdik.

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
2018 Oylamalar · 2018 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikKendiniz Düzeltebileceğiniz 10 Yaygın Yazıcı Sorunu
Sonraki İçerikApple Watch Kırmızı Nokta Nasıl Gizlenir?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.