Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu nasıl çözülür

Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu çözüm konusunu sizler için derledik.

Kullanıcılara değişen instagram ve facebook kullanım kurallarını doğrulatmak adına zorunlu seçim olarak  gönderilen bu ekranı aşmak kimi zaman zor bir hale gelebiliyor.

Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu Nedir

Meta’nın kişisel facebook ve instagram hesaplarınız arasında kullanım tercihi, ilgi alanı ve kullanım alışkanlıklarınızı analiz edebilme ve ortak önerilerde bulunabilmek için kullanıcılardan alması gereken bir onay olan bu ekranlar kullanıcıları platform kullanımına kısıtlıyor.

Kullanıcılar hesap onay ekranını tamamlamadıkları takdirde ne facebook ne de instagram hesaplarına giriş yapamıyor. Aslında rutin bir kullanım kuralı güncellemesi bildirimi olarak da algılayabileceğimiz bu ekranı geçmek oldukça basit. Aynı akıllı cihazda hem facebook hem de instagram hesabı kullanan kullanıcılar için ise bir kaç saniyelik onay adımı yeterli oluyor.

Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu çözümü
Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu

 

Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu Nasıl Çözülür 

Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu çözüm adımlarına Başla butonuna basarak başlıyoruz.

Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Mesajı Sorunu
Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu

Sonraki ekranda ise ‘Farklı hesaplardaki verileri kullan’ komutu ile işlemi tamamlıyoruz.

Ekran Resmi 2024 06 01 18.14.38
Instagram ve Facebook Hesabınızı Onaylayın Sorunu

Ülkemizde AB standartlarına uyum yasası çerçevesinde uygulanmakta olan KVKK (kullanıcı verileri koruma kanunu) yönetmeliği çerçevesinde her şirketin tüketicilerinden almak zorunda olduğu bir onay ekranı olarak da adlandırabileceğimiz bu izin verme işlemi aslında uzun zamandır uygulanan stratejik reklam kırılımlarının oluşturulabilmesi için gerekli olan bir mevzuat adımı idi. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı Meta tarafından kullanıcılardan alınmayan bu izin olmazsa olmaz konuma geldiğinde kullanıcıların önüne koyuldu.

Gün içerisinde vakit geçirdiğimiz sosyal medya hesaplarımızda karşımıza çıkan çeşitli advertorial (tanıtıcı) reklamlar, ilgi alanlarımıza göre bizlere sunuluyor. Deneyimlerimizi ölçümleyen meta yapay zeka algoritması, bu yöntem sayesinde reklam veren şirketlerin reklam başarı grafiğine olumlu katkıda bulunduğu gibi aynı zamanda tüketiciye de ilgi duyduğu alanlarda reklamlar sunuyor. Bu sayede hem ürün pazarlayan hem de hizmet veya ürün satın almak isteyen kullanıcılar aynı ortak paydada daha kolay buluşturulabiliyor ve hem zaman hem de maddi anlamda bir çok kaybın önüne geçilmiş olunuyor.

Tüm adımları uygulamanıza rağmen hesaplarınıza yine de giriş yapamıyorsanız, Instagram ve Facebok uygulamalarını cihazınızdan sildikten sonra yeniden yüklemek bir çözüm oluşturabilir. Özellikle Android cihazlarda oluşan ara bellek sorunları bu duruma sebep olabiliyor.

sıradaki makale önerileri: