Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Bu yazımızda sizlere Instagram Hikayesine birden fazla fotoğraf ekleme ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Paylaşacağınız bir Instagram Hikayesine veya gönderisine birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Fotoğraf galerinizden ya da film rulonuzdan birden fazla fotoğraf seçtiğinizde, her bir fotoğraf bir slayt karesi olarak hikayenize eklenecektir.

Instagram’da, birkaç fotoğrafı aynı slayta eklemenize olanak sağlayan yerleşik bir kolaj özelliği vardır.

Hikayelerinizde paylaşacağınız bir Instagram Hikayesine birden fazla fotoğraf ekleme işleminin birkaç farklı yöntemi vardır.

İlk yöntem, telefonunuzdaki fotoğraf galerisinden veya film rulosundan 10 adede kadar fotoğraf ve video seçmenize olanak tanır. Ve seçtiğiniz bu fotoğraflar veya videolar, Hikayenize 10 ayrı slayt olarak yüklenir.

Instagram Hkayesine birden fazla fotoğraf ekleme işlemi için kullanabileceğiniz diğer yöntem, birkaç fotoğrafı aynı slaytta çıkartma olarak ekleyip slayt serisi oluşturmak. Ve son yöntem ise, Instagram‘ın Layout (Yerleşim) özelliğini kullanarak bir kolaj oluşturmak.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

 • İlk olarak, Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın. Ardından, Hikayeler‘i açmak için Hikayeniz (Your Story) bölümündeki + (artı) butonuna dokunun veya ana ekranı sağa kaydırın.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

 • iPhone kullanıyorsanız Film Rulosu uygulamasını, Android kullanıyorsanız Fotoğraf Galerisi uygulamasını açmak için ekranın sol alt kısmındaki fotoğraf simgesine dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

 • Daha sonra, ekranın sağ üst köşesinde yer alan Seç (Select) menüsüne dokunun. Ardından, en fazla 10 fotoğraf veya video seçin. Ve ardından, devam etmek için ekranın sağ alt kısmındaki ok simgesine dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Not: Normal bir Instagram paylaşımında olduğu gibi, fotoğrafları Hikayenize yüklerken seçtiğiniz sıralama, Hikayenizde göründükleri sıralama olacaktır.

 • Gelen ekranda, her bir fotoğrafı veya videoyu metin mesajları, çıkartmalar veya hazır çizgi şablonlarıyla özelleştirin. Düzenleme işlemi bittiğinde, ekranın sağ alt kısmında yer alan ok simgesine dokunun.
 • Gönderinizi paylaşacağınız yeri ve paylaşımınızı görmesini istediğiniz hedef kitleyi seçmek için bir sonraki daire simgesine (Hikayeniz veya Yakın Arkadaşlarınız) dokunun. Ve ardından Paylaş (Share) butonuna dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Bir Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğrafı Yerleştirme

 • Öncelikle, Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın. Ardından Hikayeler bölümünü açmak için Hikayeniz menüsü üzerindeki + (artı) butonuna dokunun. Veya Hikayeler ekranına geçmek için ana ekranı sağa kaydırın.
 • Telefonunuzun Film Rulosunu veya Fotoğraf Galerisini açmak için ekranın sol alt kısmında yer alan fotoğraf simgesine dokunun. Ve ardından, gelen ekranda bir fotoğraf seçin.
 • Daha sonra, ekranın üst kısmında yer alan çıkartma simgesine dokunun. Ardından, gelen ekranı aşağı kaydırın ve fotoğraf etiketi simgesine dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

 • Hikayenize eklemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Hikayenize eklemek istediğiniz tüm fotoğrafları seçene kadar bu işlemi tekrarlayın.
 • Her bir fotoğrafın boyutunu ve Hikayenize yerleşim şeklini değiştirmek için her bir fotoğrafa dokunun. Fotoğrafın konumunu değiştirmek için sürükleyin veya boyutunu değiştirmek için sıkıştırın.
 • Düzenleme işlemi bittiğinde Hikayeyi paylaşmak için Hikayeniz (Your Story) veya Yakın Arkadaşlar (Close Friends) butonuna dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Instagram Hikayesinde Fotoğraf Kolajı Paylaşma

 • Öncelikle Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın. Ardından, Hikayeler ekranını açmak için Hikayeniz (Your Story) menüsündeki + (artı) butonuna dokunun veya ana ekranda sağa kaydırın.
 • Daha sonra, ekranın sol tarafında yer alan Düzen – Yerleşim (Layout) simgesine dokunun. Ardından, İstediğiniz bir seçeneği belirlemek için Yerleşim Düzeni Değiştir (Change Grid) simgesine dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

 • Telefonunuzun Film Rulosunu veya Fotoğraf Galerisini açmak için ekranın sol alt kısmında yer alan fotoğraf simgesine dokunun. Ardından, Hikayenizde paylaşacağınız fotoğraf kolajına eklemek için bir fotoğraf seçin.
 • Fotoğraf kolajınızı oluşturduktan sonra, ekranın altında yer alan kontrol butonuna dokunun.
 • Hikayenize eklemek İstediğiniz diğer ek öğeleri (metin, çıkartmalar vb.) ekleyin. Ardından, Hikayeyi paylaşmak için Hikayeniz (Your Story) veya Yakın Arkadaşlar (Close Friends) butonuna dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Bir Instagram Paylaşımına Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Instagram Hikayesine birden fazla fotoğraf ekleme işleminde yaptığınız gibi, normal bir gönderisinde de birden fazla fotoğraf paylaşabilirsiniz.

 • Instagram uygulaması ana sayfasında Yeni gönderi (New post) simgesine dokunun.
 • Ardından, gelen ekranın sağ orta kısmında bulunan fotoğraflar simgesine dokunun.
 • Daha sonra, gelen sayfada çoklu fotoğraf seçme simgesine dokunun. Ve ardından, gönderinizde paylaşmak istediğiniz fotoğrafları seçin.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Not: Fotoğrafları gönderinize eklediğiniz sıralama, gönderinizi paylaştığınızda fotoğrafların görüntülendiği sıralama olacak. Gönderinize eklediğiniz fotoğrafların sıralamasını, fotoğraf simgesinin köşesinde yer alan sayıya göre tespit edebilirsiniz. Bir Instagram paylaşımına en fazla 10 fotoğraf ekleyebilirsiniz.

 • İleri (Next) butonuna dokunun. Gelen ekranda gönderinize eklemek istediğiniz filtreleri ekleyin ve ardından tekrar İleri (Next) butonuna dokunun.
 • Gönderinize bir başlık ve yazı ekleyin. Ve istenirse, isteğe bağlı paylaşım ayarlarını düzenleyin.
 • Son olarak Paylaş (Share) menüsüne dokunun.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Bu yazımızda sizlere Instagram Hikayesine birden fazla fotoğraf ekleme ile ilgili detaylı bilgi verdik. Instagram Hikayesine birden fazla fotoğraf ekleme ile ilgili sorularınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.