instagram profiline not ekleme özelliği nasıl kullanılır? Sorusu İnstagram’ın geçtiğimiz günlerde gelen güncellemesi ile uygulamaya eklendi. Dev sosyal medya platformu olan instagram kullanıcıların çeşitli videolar, resimler ve benzeri paylaşımları ile kullanıcılarının beğenisini aldı. Uygulama sadece resim ve gönderi paylaşım aracı olarak kullanılmamaktadır. Uygulama sayesinde arkadaşlarınız ve aileniz ile keyifli zaman geçirip mesajlaşabilirsiniz. Ancak uygulamanın sesli ve görüntülü arama özelliğini de göz ardı etmemek gerekir.

Her geçen gün özelliklerine bir yenisini ekleyen dev sosyal medya ağı son dönemlerde gelen profilile not ekleme özelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

Kullanıcılar uygulamanın bu özelliğini kullanarak zihninde yer alan düşüncelerini kısa metinler halinde ekleyebiliyor.

Bizlerde bu makalemizde siz kullanıcılar için bu konuyu ele aldık. Sizlerde instagram hesaplarınızda  profilinize nasıl not ekleyeceğinizi merak eden kullanıcılar içinde yer alıyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

Adım adım bu özellik adımlarını inceleyelim

instagram profiline not ekleme adımları

1)Yapmanız gereken ilk işlem instagram hesabınıza giriş yapmaktır.. Hesaba giriş yapın.

2)Bir sonraki adımda hesabınızdan mesajlar bölümüne gidin.

3)Sayfanın üst kısmında profil resminiz yer alıyor. Bu resmin hemen üst kısmında yer alan bir + simgesi göreceksiniz.

4)Ekranda yer alan + simgesine dokunun.

5)Açılan ekranda karşımıza ne düşündüğünü paylaş yazan bir alan yer alıyor.

a
instagram Profiline Not Ekleme

6)Bu alana ne düşündüğünüzü yada diğer kullanıcılara iletmek istediğiniz düşünce mesajınızı ekleyin fakat bu alan şuanda sadece 60 harfe kadar izin veriyor. Bu alanda uzun uzadıya bir düşünce ekleyemez ancak kısa görüş ekleme imkanınız olacaktır.

7)Düşünce alanına istediğinizi yazdıktan sonra sayfanın hemen altında yer alan iki buton göreceksiniz. Bu alanda iki seçenek sizleri karşılıyor.

8)Birinci seçenek olan takip ettiğin takipçilerin seçeneğini seçerseniz ancak takipçileriniz ve takip ettiğiniz kişiler görecektir.

9)İkinci seçenek ise yakın arkadaşlar seçeneğidir. Bu seçeneği işaretleyin ve kişi ekle yazısına tıklayın. Hemen ardından ise karşınıza açılacak arkadaş listenizden sadece istediğiniz yakın arkadaşlarınızı seçin. Bu işlem sayesinde ancak sizin belirlediğiniz kişiler bu yazınızı görecektir.

Yukarıda sizler için instagram profiline not ekleme konusunu ele aldık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme inceleyebilirsiniz.