Instagram önbelleğinizi nasıl temizlersiniz ve telefonunuzda nasıl yer açarsınız? Mobil Cihazlarımızında uygulamaların yaratmış oldugu önbellek şişmesi veyahut önbelleklerinde oluşan çerez kirliliğini temizleyerek telefonun kasmasını ya da yavaşlamasını ve hatta kapanmasını dahi engelleyebiliriz. Mobil Cihazlarımızın Önbelleği dolduğu zaman cihazlarımızda yavaşlamalar ve kasmalar başlar, Mobil Cihazımız bu şekilde kullanılmaya devam ederse cihaz veyahut uygulamalarda kapanır hale gelir. Bu problemi ortadan kaldırmanın en sağlıklı yolu önbellek temizlemesi yapmaktır. Önbellek temizlemesi yapıldıgında her hangi bir bilgi silinmez sadece kayıtlı olan şifreler ve otomatik girişler silinebilir, bunlara ek olarak resimler ve önizlemeler silinecektir.

Instagram önbelleğinizi nasıl temizlersiniz ve telefonunuzda nasıl yer açarsınız?

Instagram Önbelleğinizi Nasıl Temizlersiniz.

Instagram önbelleğinizi nasıl temizlersiniz ve telefonunuzda nasıl yer açarsınız?

Görüntüleri gösteren herhangi bir uygulamanın büyük olasılıkla bir önbellek. Önbellek, resimlerle ilgili verileri depolar, böylece gelecekte daha hızlı yüklenebilirler.
Neyse ki, hem iPhone hem de Android’de Instagram’ın önbelleğini temizleyebilirsiniz.
Bir iPhone’da Instagram önbelleğini temizlemenin tek yolu, uygulamayı silip yeniden yüklemektir.
1. Ana ekranınızda veya Uygulama Kitaplığında Instagram uygulaması simgesini bulun.
2. Bir menü görünene veya tüm uygulamalar titremeye başlayana kadar parmağınızı Instagram simgesine dokunun ve basılı tutun .
3. dokunun App Kaldır veya eksi işareti simgesinin sol üst köşesinde. Uygulamayı iPhone’unuzdan kaldırın.
4. Uygulamayı silmek istediğinizi onaylayın. Ve ardından Appstoreye giriş yapıp instagramı tekrar indirin. (Buraya tıklıyarak indirme işlemi yapabilirsiniz.)
Bir Android telefonda Instagram uygulamasını silmeniz, hatta hesabınızdan çıkış yapmanız gerekmez. Ayarlar uygulamasının önbelleği temizlemenin yerleşik bir yolu vardır.
1. Ayarlar uygulamasını açın ve Depolama öğesine dokunun .

Depolama menüsünü açın.
2. Diğer Uygulamalar öğesini seçin ve ardından uygulamalar listesinde Instagram öğesini bulun ve ona dokunun.

Uygulamalarınız ne kadar yer kapladıklarına göre sıralanır.
3. Önbelleği Temizle seçeneğine dokunun .
Önbelleği Temizle düğmesinin gri olduğunu ve Kullanılan Alanın altındaki Önbellek bölümünün 0 B’ye düştüğünü görmelisiniz .

Uygulamanın önbellek verilerini temizleyerek telefonunuzda yer açabilirsiniz.

Instagrami sildikten sonra şifreniz ile alakalı olarak giriş problemi yaşıyorsanız sizlere bıraktığım linkten şifrenizi nasıl sıfırlayabileceğinize dair destek alabilirsiniz.

Instagram Şifremi Nasıl Sıfırlarım

Son Güncelleme 17 Ocak 2022 Yazar Muhammed Emin Ülkü