Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Kullanıcı Adını ve Görünen Adı Değiştirme

Instagram Kullanıcı Adını ve Görünen Adı Değiştirme

0

Birçok sosyal medya platformu, hesabın tanımlayıcı bir öğesi olduğundan, hesap oluşturulduktan sonra kullanıcı adınızı değiştirmenize izin vermez.

Bu yüzden Instagram‘ın, kullanıcı adınızı istediğiniz zaman değiştirmenize izin vermesi biraz şaşırtıcı gelebilir. Hem görünen adınızı hem de kullanıcı adınızı, iPhone veya Android mobil uygulamalarından veya bilgisayarınızda bir web tarayıcısından değiştirebilirsiniz.

Görünen adınızı herhangi bir isimle değiştirebilseniz,  benzersiz olması gerekmez; fakat kullanıcı adınızın farklı ve benzersiz olması gerektiğini unutmayın.

Almak (değiştirmek) istediğiniz kullanıcı adını başka biri tarafından kullanılıyor olmamalı; istediğiniz kullanıcı adı mevcut değilse (başkası tarafından kullanılıyorsa), Instagram sizi uyaracaktır. Benzersiz (başka bir Instagram kullanıcısı tarafından kullanılmayan) bir kullanıcı adı seçmeden, değişikliklerinizi kaydedemezsiniz.

Instagram Uygulamasında, (Görünen) Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Profil sayfanıza gitmek için, ekranın sağ-alt köşesindeki hesap simgesine dokunun.
  • Uygulamada eklenmiş (yapılandırılmış) birden fazla hesabınız varsa, ekrana gelen hesap listesinden, değiştirmek istediğiniz hesabı seçin.

  • Profili Düzenle (Edit Profile) seçeneğine dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Profili Düzenle (Edit Profile) sayfasında, Ad (Name) veya Kullanıcı Adı (Username) seçeneklerinin yanındaki alana dokunun ve değişmek istediğiniz adınızısoyadınızı ve kullanıcı adınızı yazın. Değişikliklerinizi kaydetmek için Bitti (Done) butonuna dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Web Tarayıcıda Instagram Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

  • Bir web tarayıcı (Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, vs.) açın ve com adresine gidin.
  • Ekranın sağ-üst köşesindeki hesap simgesine tıklayın.
  • Profili Düzenle (Edit Profile) seçeneğine tıklayın.
  • Ad (Name) veya Kullanıcı Adı (Username) bölümlerine tıklayın ve değiştirmek istediğiniz ad – soyad ve kullanıcı adı bilgilerinizi yazın. Değişikliklerinizi kaydetmek için Gönder (Submit) butonuna tıklayın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA