Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan facebook, geçtiğimiz günlerde sessiz mod özelliğini kullanıcıların kullanımına sundu.

Gelen sessiz mod özelliği ile Facebook üzerinden gelen bildirimler belirli bir zaman aralıklarında sessize alınabiliyor.

Kullanıcı kitlesi olarak özellikle çok arkadaşı olan kişilerin oldukça hoşuna gidiyor diyebiliriz bu özellik sayesinde gelen bildirimlerin sesini duymamış oluyor. Bu özellik yoğun çalışan kullanıcılar için kurtarıcı hale geliyor kısa bir süreliğine de olsa sessize alma özelliğini kullanarak yoğun çalışma sürecini rahat geçirebiliyor.

Fcacebook ile gelen bu yeni özellik hem otomatik olarak açılabiliyor hem de manuel olarak çalışma şekline sahip. Bu alanda zaman aralığı tanımlanabiliyor. Sessiz Mod özelliği ile Facebook’ta ‘’Facebook’ta Geçirdiğin Zaman’’ bölümünden ulaşabiliyoruz.

Peki Sessiz Mod Nasıl Etkinleştirilir sorumuzun yanıtı için Aşağıdaki adımları takip edelim:

1) İlk olarak Facebook uyğulamamızı açalım ve hesaba giriş yapalım.

2) Ekranımızın sağ üst köşesinde bulunan Menü sekmesine tıklayalım

3) aha sonrasında açılan pencereden ekranın alt kısmında yer alan Ayarlar Ve Gizlilik bölümüne tıklayalım.

4) Facebook’ta Geçirdiğin Süre bölümüne giriş yapalım.

5) Bu pencereden Facebook’ta ne kadar zaman geçirdiğimizi ve zamanımızı yönetmemizi sağlayacak araçlar bizleri karşılıyor.

6) Ekranın alt kısmında bulunan ‘Bildirimleri Yönet’ bölümüne giriş yapalım.

7) Açılan sayfada ‘’Anında İlet Bildirimleri Sessize Al’’ Seçeneğini aktif hale getirelim. Bu alandan 15 dakika 1 saat ve 2 saat zaman dilimi seçeneklerinden tercihimizi yapabiliriz.

facebook sessiz mod

Yukarıdaki adımları takip ederek Facebook sessiz mod özelliğini kullanmaya başlayabilir ve bu özelliğin kullanımına başlayabiliriz.

Facebook diğer tüm uyğulamaların da olduğu gibi gün geçtikçe özelliklerine bir yenisini ekleyerek kullanıcılarının beğenisini alıyor. Sürekli gelişim gösteren bu uygulama gelecek günlerde yep yeni özelliklerini kullanıcılarına tanıtmayı bekliyor.

Son Güncelleme 1 Temmuz 2021 Yazar Pınar Güldökmez