Instagram Keşfetim açık mı, kapalı mı sorusunu son zamanlarda oldukça sık duyar olduk. Bir diğer duyduğumuz tabiri ise Instagram hesabım başkalarına tavsiye ediliyor mu edilmiyor mu sorusudur.

Son dönemlerin popüler sosyal medya ağı olan Instagram kullanıcılarına bir çok alanda yenilikler sundu. Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu çeşitli özellikleri ile kullanıcılarının beğenisini aldı. Platform üzerinde çeşitli hikayeler, video, resim paylaşarak diğer kullanıcılar ile etkileşime girmesine olanak sağlıyor.

Uygulama kullanımı sosyal bağı güçlendiriyor ancak sadece bununla kalmayıp ticaret için kullanan kişilere de ortam hazırlıyor. Uygulama üzerinde bir çok kullanıcı ek gelir elde ederek büyük tutarlarda para kazanıyor.

Arkadaşlarımızla mesajlaşma, arama ve görüntülü sohbet gibi uygulamanın sunmuş olduğu özelliklerin tadını çıkarıyoruz.  Instagram kullanıcılarının son zamanlarda sormuş olduğu çeşitli sorular gündeme geldi.

Uygulama üzerinde son dönemleri popüler sorusu Instagram da keşfet’im açık mı? Oldu. Bizlerde bu makalemizde siz uygulama kullanıcıları için bu sorumuzun cevabını araştırdık.

Bu sorunun cevabı bazı kullanıcılar için imkansız olarak düşünüyor fakat bunun için bir yöntem mevcut. Sizler için bu konuyu en ince detayına kadar araştırdık ve test ettik. Şimdi hep birlikte bu sorularımızın cevabını alalım.

Instagram keşfetim açık mı kontrol etme adımları

1)Kontrol etmeniz gereken ilk durum Instagram uygulamanızın  güncel olup olmadığı. Uygulamanızı kontrol edin eğer güncel değilse uygulamanızı güncelleyin.

2)Instagram uygulamanıza giriş yapın.

2 2
Instagram Keşfetim Açık mı ?

3)Sayfanızın Sağ alt köşesinde yer alan profil simgesine dokunun.

4)Bir sonraki sayfada sağ üst kısımda yer alan üç Çizgi simgesine dokunun.

5)Açılan sayfada alt kısımda yer alan ayarlar menüsüne dokunalım.

6)Diğer adımda ise açılan sayfada yer alan hesap menüsüne gidin.

7)Hemen ardından gelen pencereden hesap durumu menüsüne giriş yapıyoruz.

resim 1
Instagram Keşfet Sorunu

Bu sayfada eğer hesabınız kural koşullara uygun ise hesabının başka kullanıcılara tavsiye ediliyor olacaktır.

Bu ekranda hesabın şuanda tavsiye ediliyor yazısı göreceksiniz. Fakat hesabınız kural koşullara uyulmayarak kullanılıyorsa hesabınız şuan tavsiye edilmiyor yazısı ile karşılaşacaksınız.

Bu durum sizi rahatsız ediyor yada bir hata olduğunu düşünüyorsanız sayfanın alt kısmında yer alan kararımıza katılmadığınız belirten yazı üzerinden itiraz ederek talebinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Hesabınıza yönelik aksaklıklarda, hesabınızı işletmeye çevirin ve deneyin.

Instagram keşfetim açık mı yazımız umarım sizin de sorunuza yanıt olmuştur. Bir sonraki yazımız Instagram keşfet sıfırlaması konusunu inceleyebilirsiniz.