İnstagram Keşfet Sıfırlaması. Keşfet sıfırlama nasıl yapılır? İnstagram uygulaması daha önceki makalelerimizde de incelediğimiz bir çok kullanıcı tarafından rercih edilen bir soyal medya uygulamasıdır.

Uygulamanın sunmuş olduğu çeşitli özellikler ile beraber Kullanıcılar son dönemlerde keşfet sayfasının tadını çıkarmaya başladı. İnstagram Keşfet Sıfırlaması

Keşfet bölümünde, daha öncesinde beğendiğiniz, kaydettiğiniz ve takip ettiğiniz gönderilere göre karşınıza beğenebileceğiniz gönderileri çıkarır.

Fakat bu durum tüm kullanıcılar için olmasa da bazı kullanıcılar için can sıkıcı hale gelebilir. Bu sebepten dolayı bir çok  kullanıcı instagram keşfet bölümünü sıfırlamak istemektedir. Bu makalemizde bu işlemi nasıl yapacağız hep birlikte inceleyelim.

Öncelik olarak keşfet bölümü hakkında kısa bir bilgi edinelim; Eğer instagram uygulamasını yeni kullanmaya başlıyorsanız ancak birşeyler beğenmediyseniz, yakın arkadaşlarınız, arkadaşlarınızın takip ettiği hesapların beğenilerine göre sizlere öneriler verir. Daha sonrasında ise siz instagram da hangi gönderileri beğeniyorsanız, kaydediyorsanız veya netür videoları izleyip beğeniyorsanız buna göre karşınıza keşfet gönderileri çıkacaktır.

Fakat bu  durum bir süre sonra sürekli benzer gönderilerin gelmesine sebep olacak ve sıkıcı bir hal alacaktır.

Öncelikle belirtmek gerekirse instagram keşfet bölümünü sıfırlamak mümkün değildir. Ancak bu alanda yapabileceğimiz işlem keşfet bölümündeki istemediğimiz gönderilerinin üzerinde tek tek giriş yaparak ilgilenmiyorum demek olacaktır.

Hemen ardından ise kaydettiğiniz ve beğendiğiniz gönderileri tek tek gözden geçirmeniz detaylı bir inceleme yapmanız gerekecektir.

İşlemlerimize aşağıdaki adımları takip ederek başlayalım;

İnstagram keşfet sıfırlama

1)Öncelik olarak instagram uygulamasına giriş yapalım.

2)Hesabımızda keşfet safasına  gidelim.

3)Bu alanda görmek istemediğimiz gönderinin üzerinde yer alan üç nokta … sembolüne dokunalım.

4)Açılan küçük bir pencere olacaktır. Bu alandan ilgilenmiyorum seçeneğini seçin.

ilgilenmiyorum r 1

Yukarıdaki adımları görmek istemediğiniz tüm gönderiler için tek tek giriş yapıp ilgilenmiyorum diyerek tamamlamalısınız.

Ancak konu başında da  belirttiğimiz gibi bu işlemi görmek istemediğimiz gönderiler için yapmalıyıt. Eğer bu gönderiler arasında daha önceden beğenip kaydettiğiniz gönderiler varsa bunları da temizlemeniz gerekecektir.

İşlem için;

1)İnstagram uygulamasında profil bölümüne gelin.

2)Sağ üst kısımda yar alan üç çizgi yani menü simgesine dokunun.

3)Açılan pencereden sırası ile ayarlar – hesap yolunu takip edin.

4)Açılan alandan kaydedilenler ve beğeniler seçeneklerine dokunun.

Bu alanda daha önceden beğendiğiniz ve kaydettiğiniz gönderileri göreceksiniz. Fakat artık bu ve benzeri gönderileri görmek istemiyorum diyorsanız bu gönderilerin beğeni ve kaydını kaldırmalısınız.