Instagram hikaye serisi oluşturma adlı makalemiz genel bir sosyal medya içeriğidir.

Gelişen teknoloji ile beraber bir çok alanda yenilikler meydana geldi. Özellikle sosyal medya uygulamaları kendi aralarında bir yarış haline girdi. Toplumun büyük bir kısmı tarafından kullanılan sosyal medya uygulamaları Facebook, Instagram, TikTok ve benzeri uygulamalar oldukça yaygınlaştı. Bu uygulamalar üzerinde Yaş farkı gözetmeden her yaş grubu oldukça fazla zaman harcıyor.

Yapılan incelemeler göre sosyal medya uygulamaları arasında kullanım bakımından en çok tercih edilen uygulama Instagram göze çarpıyor. Dev sosyal medya platformu olan uygulama her geçen gün yeni özellikleri ile kullanıcılarını karşılıyor.

Uygulama güvenilir mesajlaşma ve arama özelliği ile oldukça beğeni almıştı. Bir çok kullanıcı uygulamayı tercih ederken güvenli bir ortam olup olmadığına dikkat ediyor ancak oldukça güvenli diyebiliriz.

İnstagram Hikaye Serisi
İnstagram Hikaye Serisi Oluşturma

Uygulamanın geçtiğimiz günlerde getirdiği yeni özellik sayesinde bir kez daha dikkatleri üzerine toplamayı başarmış görünüyor.

Bu makalemizde, gelen bu yeni özellik Instagram hikaye serisi oluşturma konusunu ele aldık. Şimdi hep birlikte bu konu hakkında bilgi edinelim. Bu özellik sayesinde kişiler ile olan etkileşimde oldukça artmış durumda.

kapak
İnstagram Hikaye Serisi Oluşturma Seçenekleri

Instagram hikaye serisi oluşturma adımları

Aslında Instagram’ ın bu özellikteki amacı, platform üzerinde daha fazla zaman harcamak ve etkileşimi artırmak için sunmuş olduğu bir özelliktir.

Şimdi hep birlikte bu özelliği nasıl kullanacağız bakalım.

Örneğin bir arkadaşınızın doğum gününü kutlamak ya da onunla olan güzel anılarınızı bir hikaye serisinde paylaşmak istiyorsunuz.  Tamda bu noktada gelen bu yeni özellik devreye giriyor.

1) Instagram uygulamasına girip yapın. Uygulama güncel değilse güncelleyin.

2) Hesabınızda hikaye paylaş alanına dokunun.

3) Açılan ekrandan Kamera bölümüne tıklayın ve bir sonraki sayfada oluştur yazan alana dokunun.

4) Bu alandan kartlarınızı seçin ve eklemek istediğiniz arkadaşınız kişiyi bu alanda ekleyin.

Tüm bu işlemlerin ardından oldukça güzel bir hikaye serisi oluşturmuş olacaksınız. Tüm işlemler bu kadar oldukça basit.

Uygulamanın bu özelliği sayesinde kullanıcılarının kendini özel hissetmesini sağlıyor ve buna bağlı olarak ta uygulamada reklam verenlerin daha geniş kitlelerine ulaşmasına olanak sağlıyor.

Sizlerde uygulamanın Instagram  hikaye serisi oluşturma adımları konusuna değindik. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımız Instagram Reels Video Ekleme ve Düzenleme konusuna sayfamızdan ulaşabilirsiniz.