İnstagram Çevrim İçi Ve Son Görülme Nasıl Kapatılır ? İnstagram sahip olduğu kaliteli filtreler ve sosyal ağ özellikleri ile kısa zamanda oldukça popüler  olan bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak hayatımıza girdi. Uygulama kullanımı hemen hemen her yaş gurubuna ulaştı diyebiliriz. Ancak Bu gruplar arasında çoğunluğu gençler olmak üzere milyarlarca insan aktif olarak instagram kullanıyor. İnstagram de günlük milyonlarda fotoğraf video ve hikaye paylaşımı sağlıyor ve oldukça geniş kitlelere ulaşıyor.

İnstagram üzerinde kişisel hesaplar kullanarak çok çok uzağımızda olan arkadaşlarımızla keyifli zaman geçirebiliyor ve tadını çıkarabiliyoruz. Fakat Mesajlaşma her ne kadar mesajlaşma ve eğlence uygulaması olarak kullanılsa da bazı kullanıcılar işletme hesaplarını kurarak instagram üzerinden gelir elde ediyor.

Aslında instagram’ın bu kadar tutulmasının sebeplerinden bir tanesi de bu olsa gerek. İnstagram kullanıcı kitlesi olarak büyük bir alanını iş yeri sahiplerine ayırıyor. Ancak İşletmeleri olan kişiler instagram uygulamasını iş yerlerini tanıtma, üretimini sağladıkları ürünleri pazarlama konusunda kullanıyor. Bu uygulamayı meslek haline getiren işletmenler yok diyemeyiz.

Geçtiğimiz makaleler de instagram’ın birbirinden farklı bir çok özelliğine değinmiştik. Bu makalemizde ise ınstagram’ın çevrim içi ve son görülme özelliğini nasıl kapatabileceğimize değineceğiz.

Fakat Bir çok uygulamada olduğu gibi ınstagram ‘da da son görülme ve çevrim içi durumu bazı sorunlara sebep olabiliyor.

Bu sebepten dolayı kullanıcılar online olduğunun görünmemesi için  uygulamanın izin verdiği ayarları yapmak istiyorlar.

Instagram üzerinden bu özelliği değiştirmek için çevrim içi kapatma ve son görülme kapatma ayarlarını kullanmamız gerekiyor.

Peki bu ayarı nasıl yapacağız adım adım inceleyelim.

Telefonumuz üzerinden Instagram hesabımıza giriş yapalım.

Sağ alt kısımda profil simgesine dokunalım.

Açılan ekranda hareket durumu menüsüne dokunalım.

Hareket durumunu göster yazan alanın karşısında yer alan işareti sol kısma kaydıralım. Bu kaydırma işlemi aktif olan durumu pasif hale getirecektir.

Bu adımların sonrasında instagram üzerinde dolaşırken çevrim içi görünmeyeceğiz. Ancak  Ek olarak bu işlemin ardından son görülme de kapalı olacaktır.

Farklı instagram kullanıcıları online olduğumuzu görmez fakat durumlarına beğeni yapar, yorum yaparsanız hareketlerimizi görebilirler.

Adımlarımız oldukça kolay ve anlaşılır bizlerde hesaplarımızda deneyebiliriz.