İnstagram Beğendiğiniz Gönderileri Görebilme

İnstagram beğendiğiniz gönderileri görebilme ve bunları yönetebilme adımları için uygulama içerisinde nasıl yapabilirsiniz.

Milyarlarca kullanıcısı olan İnstagram uygulaması zaman içerisinde yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Fakat bu özelliklerin dışında uygulama üzerinden yapabileceğimiz basit işlemlerde mevcut. Uygulamanın ara menülerine göz atarak bu işlemlere ulaşım sağlayabiliyoruz. Bu ara menüler içerisinde bulunan beğendiğiniz gönderileri görebilme bölümünü bir çoğumuz bilemiyoruz. Bizde aşağıdaki adımları uygulayarak bu işlemleri nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Instagram Beğenilen Gönderiler

İnstagram’da günde yüzlerce gönderiyi beğeniyoruz. Ama bazen geçmişte beğendiğimiz gönderileri hatırlamaya veya bulmaya çalışıyoruz. Bu yüzden İnstagram bu tip durumlarda beğenileri görme ve yönetme gibi işlemleri sağlamamıza yardımcı oluyor. Uygulama içerisinde bulunması biraz zor. Fakat bu ayara erişim sağladığınızda şimdiye kadar ki beğendiğiniz gönderileri bulabilirsiniz. Ayrıca gönderileri yönetebiliyorsunuz hatta toplu bir şekilde iptalini de sağlayabilirsiniz.

İnstgram Beğendiğiniz Gönderileri Görebilme

İnstagram Beğendiğiniz Gönderileri Görebilme Nasıl Yapılır;

1. İnstagram uygulamasına giriş yapıyoruz.

2. Uygulamanın sağ alt köşesindeki profil resminizin olduğu bölüme dokunun.

3. Sağ üst köşedeki üç çizgi kısmına dokunun.

4. Burada seçenekler içerisindeki ayarlar bölümüne girin.

5. Ayarlar kısmında daha kolay bulabilmeniz için arama bölümüne Beğen yazın.

6. Karşınıza gelen seçeneklerden beğenmeleri yönet kısmına dokunun.

Evet beğenmelerinizi yönetebilmeniz için gereken ayarlar bölümüne ulaştınız. Buradan şimdiye kadarki yaptığınız bütün beğenilerinizi görebilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca sıralama kısmında en eskiden en yeniye veya başlangıç ve bitiş tarihi gibi seçeneklerde mevcut.

Bunların yanı sıra beğendiğiniz gönderileri toplu bir şekilde de kaldırabilirsiniz. Bunun için ise sağ üst kısımda bulunan Seç kısmına dokunun. Daha sonra kaldırmak istediğiniz beğenilerin üzerinden bir kez dokunun. Son olarak beğenmekten vazgeç seçeneğini seçerek beğendiğiniz gönderileri kaldırabilirsiniz.

İnstagram Beğendiğiniz Gönderileri Yönetme

Instagram Beğendiğiniz Gönderiler Görünmüyor Mu?

Beğendiğiniz gönderileri göremiyorsanız, farklı bir telefondan denedikten sonra açık olan tüm oturumlarınızı çıkışa atınız. Tekrardan bir cihazdan deneyin. Duruma göre hesap tür değişimine giderek deneme yapmanızı öneririz. Merak etmeyin sonradan tekrardan kişisel olan hesaba dönüş yaparsınız.

Bu ayarlar menüsü İnstagram uygulamasının güncellemelerinden sonra değişebiliyor. Bizde sizlere her zaman güncel ayarları aktarmaya çalışacağız. Fakat sizlerde kontrol etmek istediğiniz ayarlarınızı ayarlar menüsüne girerek kontrollerinizi yapabilirsiniz. Biraz kurcalamanız halinde eminiz ki istediğiniz ayarlara ulaşabilirsiniz.

İnstagram yenilikçi bir uygulama olduğundan daha fazla özellikler ve seçenekler gelecektir. Bizde sizler için bunların takibini yaparak en güncel bilgileri ve özellikleri sizlere paylaşmaya devam edeceğiz.

Son Güncelleme 14 Ekim 2022 Yazar Mustafa Kemal Erdem