Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Artık Hikayeler İçin Otomatik Altyazı Etiketleri Ekliyor

Instagram Artık Hikayeler İçin Otomatik Altyazı Etiketleri Ekliyor

0

Instagram Hikayeleri izleyerek gece geç saatlerde yatakta yatarken, ancak odada başka birini rahatsız etmek istemiyorsanız, muhtemelen sessizde tutuyorsunuz. Hikayeler görselse sorun değil ama ya gerçekten duyabilseydiniz daha iyi hale getirecek bir ses olsaydı? Pekala, Instagram şimdi Hikayelerine ve yakında, işitme güçlüğü çekenlere, anadili İngilizce olmayanlara ve bunun gibi durumlar için daha iyi erişilebilirlik için bir otomatik başlık oluşturacak çıkartmalar ekliyor.

Altyazılar aslında Instagram TV ve Konularda zaten mevcut, ancak şimdi onu Hikayelere ve daha sonra Makaralara da ekleyebileceksiniz. Göndermeden önce Hikayelerinize bir altyazı çıkartması eklemeniz yeterlidir ve otomatik olarak oluşturacaktır.

Instagram altyazıları oluşturduktan sonra, metnin stilini ve rengini beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Doğal olarak, bunları yazım ve noktalama işaretleri için de düzenleyebilirsiniz, böylece söylediklerinizi daha iyi yansıtırlar. Sağır ve işitme güçlüğü çeken kullanıcılar, özellikle işiten kişiler videolarına altyazı koyma yolundan çekilirse, bu özellikten büyük olasılıkla en iyi şekilde yararlanacaklardır. Ancak, herkesin takdir edebileceği erişilebilirlik özelliklerinden biridir. Sonuçta, Hikayeleri sessiz izlemekten hoşlanan pek çok insan var.

Altyazıların stilini ve rengini ayarlayabilir ve hatta nihayet Hikayelerde yayınlamadan önce yazım ve noktalama dahil olmak üzere yanlış bir şey görürlerse metni düzenleyebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Normal metinde olduğu gibi başlıkları vurgulamak için bir seçenek yok gibi görünüyor, ancak daha iyi bir görsel kontrast istiyorsanız, yine de çizim aracını kullanabilir veya başlığın arkasına bir çıkartma ekleyebilirsiniz. Ama sonuçta, kullanıcılar için oldukça iyi bir altyazı seçeneği gibi görünüyor. Hikayeler, Makaralar, IGTV ve Konularda altyazılara sahip olmak, işitme güçlüğü çekenler ve İngilizceyi anadilleri olarak görmeyenler için daha kapsayıcı bir Instagram deneyimi sağlar.

Diğer benzer platformlar ve hizmetler de daha fazla erişilebilirlik için otomatik altyazılar ekliyor. Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi video konferans uygulamaları, video görüşmeleri için otomatik altyazılara sahiptir. Google, Canlı Altyazı özelliğini YouTube’dan Chrome’a ​​genişletiyor. Twitter, Spaces’ın altyazılarına da iyileştirmeler getireceklerini söyledi. Sonuç olarak, sosyal medya video alanında iseniz sahip olunması oldukça önemli bir araçtır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Instagram Storiler’in otomatik altyazı etiketi artık İngilizce ve İngilizce konuşulan ülkelerde kullanıma sunuldu, ancak yakında diğer ülke ve dillere de yayılacak. Ayrıca Makaralarda da test etmeye başlayacaklar.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA