İster araba kullanıyor olun, ister iPhone veya iPad cihazınız odanın farklı bir yerinde bulunuyor olsun, Apple’ın sanal asistanı Siri’ye sesli komut vererek iMessage uygulaması ile mesaj gönderebilirsiniz ve hatta gelen mesajları Siri sizin için okuyabilir.

Not : Halihazırda en son çıkan iPhone ve iPad modellerinde ve ayrıca 2015 ve sonrası çıkan iPhone modellerinde ve 2016 sonrası çıkan iPad modellerinde Siri, Home butonuna basmadan, ses ile (‘Hey Siri’ şeklinde seslenildiğinde) etkinleştirilebilir. Ses ile Siri etkinleştirildikten sonra, diğer adımlar tüm iPhone modellerinde aynıdır.

 

iPhone’da veya iPad’de Siri Kullanılarak iMessage Uygulaması ile Nasıl Mesaj Gönderilir?

  • Siri’yi aktif etmek (etkinleştirmek) için Home butonuna basılı tutun (Uyumlu iPhone veya iPad modellerinde etkinleştirmek için ‘Hey Siri’ şeklinde seslenin).
  • Siri’ye, bir mesaj göndermek istediğinizi söyleyin. İşlemi daha da kolaylaştırmak ve hızlandırmak için, kime mesaj göndereceğinizi de söyleyin. Göndereceğiniz kişiyi hemen söylemediğinizde Siri sizden bir telefon numarası, rehberinizden bir kişi ismi veya iMessage ile ilişkili bir mail adresi isteyecek.

iMessage, Siri ile Nasıl Kullanılır?

  • Daha sonra, göndermek istediğiniz mesajı sesli olarak (Siri’ye) söyleyin.
  • Siri’nin, mesajınızın içeriğini doğrulamasını bekleyin.
  • ‘Gönder (Send)’ deyin veya ‘Gönder (Send)’ seçeneğine dokunun.

iMessage Siri ile Nasıl Kullanılır 2

Mesajınızı(n içeriğini) beğenmediyseniz, değiştirmek için ‘değiştir (change it)’ deyin veya mesaj göndermekten vazgeçtiyseniz ‘iptal et (cancel)’ deyin.

 

iPhone’da veya iPad’de, Yeni Gelen Mesajlar Siri ile Nasıl Kontrol Edilir?

  • Siri’yi aktif etmek (etkinleştirmek) için Home butonuna basılı tutun (Uyumlu iPhone veya iPad modellerinde etkinleştirmek için ‘Hey Siri’ şeklinde seslenin).
  • ‘Mesajlarımı kontrol et (Check my messages)’ veya ‘Yeni mesajım var mı? (Do i have any new messages)’ bir şey deyin.
  • Siri’nin sunduğu yeni gelen mesajlardan birine dokunun veya sesli olarak söyleyin. Siri, mesajı bulduktan sonra okumaya başlayacak.

iMessage Siri ile Nasıl Kullanılır 3

Son Güncelleme 14 Aralık 2018 Yazar