Huawei Telefonda Arama Bekletme Özelliği Çalışmıyor. Huawei Telefonda Arama. Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok alanda yenilikler meydana geldi. Bu yeniliklerden bir tanesine Telefon teknolojisi ve kullanımı oldu.

Geçmişten bugünümüze bakacak olursak öncesinde kullandığımız tuşlu telefonlardan eser yok diyebiliriz. Ancak  İlk cümlemizde ilettiğimiz gibi gelişen teknoloji sürekli yeniliklerine bir yenisini ekleyerek eskileri geride bırakmayı başardı.

Tabi ki tuşlu telefonlar günümüzde azda olsa hala kullanıma devam ediyor. Fakat toplumun büyük bir kesimi özellikle genç ve orta yaş gurubu android telefonları tercih ediyor.  Bu tercihin en önemli sebepleri arasında kullanım duyulan ihtiyaç alanları olsa da ancak bir çok oyun sever kullanıcılar rahat oyun yükleyip kaldırabilmek için bu telefonları tercih ediyor.

Android telefonlar için birçok marka kendi cihazını üretmeye başladı. 

Son zamanlar da yapılan incelemelere göre Android telefonlar arasında en çok tercih edilen markalar arasında.

11858 teknik destek

Huawei telefonlar çok kısa sürede oldukça geniş kitlelere ulaşmayı başarmış görünüyor. Huawei telefonların birbirinden farklı onlarca özelliği de cihaz tercihini etkilemiyor değil.

Bu makalemizde Huawei telefonlar da kullanıcıların sıklıkla sorduğu arama bekletme özelliğini etkinleştiremediklerine yönelik sorular oldu. Aslında bu atık sorudan ziyade bazı kullanıcılar için bir sorun haline dönüştü.

Bizlerde bu makalemizde  Huawei telefonla da kullanılan  arama bekletme bir diğer adı ile çağrı bekliyor özelliğini nasıl aktif edebiliriz bu sorunumuzu nasıl çözümleriz sorun yaşayan kullanıcılarımız ile paylaşacağız.

1) ilk adım olarak telefonumuzdan ayarlar menüsüne giriş yapalım.

2) Bu alanda telefonumuz çift SIM kart destekliyorsa Kart 1 ve Kart 2 ekranında yer alan Diger butonuna tıklayalım.

3) Karşımıza gelen ekranda çağrı bekliyor alanı olacaktır bu alanı etkinleştirelim.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra amacımıza ulaşmış olacağız.

Çağrı bekliyor özelliğinin aktive olup olmadığını doğrulamak için operatörünüzün müşteri hizmetleri bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.