Ana Sayfa Haberler Huawei Modemlerde Kablosuz Kanal Ayarı Değiştirme

Huawei Modemlerde Kablosuz Kanal Ayarı Değiştirme

3
Paylaş

Kablosuz modem kullananlar en sık karşılaştıkları sorunlarda biri de hiç şüphesiz kablosuz ağda yaşanan kopma sorunudur. Bu sorunu yaşamamamızın birçok sebebi olabilir. İnternet alt yapısından kaynaklanan sorunlar, yakınlarda bulunan frekansı etkileyen cihazlar ve etrafta bulunan diğer cihazların yarattığı kablosuz kanal sinyal sorunları olabilir. Bizde sizler için kablosuz ağınızı boş bir frekansa nasıl alacağınızı derledik.

İşlemlere başlamadan önce  modemimizi bilgisayarımıza ethernet kablosu ile bağlarsak işlemlerimizi daha sağlıklı yapabiliriz.

Modemimizi bilgisayara kablo ile bağladıktan sonra boş bir internet sayfası açıyoruz ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıyoruz. Daha sonra karşımıza gelen kullanıcı adına admin, şifreye ise admin,password veya ttnet yazarak arayüze giriş yapıyoruz.

huawei1

Arayüze giriş yaptıkran sonra sol tarafta bulunan “Temel” bölümüne basıyoruz. Daha sonra bu bölümün altında bulunan “WLAN” sekmesine tıklıyoruz ve gelen ekrandan kanal ayarımızı istediğimiz kanala aldıktan sonra sağ alttaki kaydet tuşuna basarak kablosuz ağ kanal değişikliğimizi tamamlıyoruz.

 

Etrafınızda kullanılan modemlerin markası ve kullandıkları kanallara göre kullanmanız gereken kanalları belirleyebilirsiniz. Bir ipucu vermek gerekirse huawei modemler 1 numaralı kanalda iyi çalışmaktadır.

huawei2

 

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.