Ana Sayfa İnternet HUAWEİ HG 532 E KABLOSUZ AĞA BAĞLI CİHAZLARI BULUP ENGELLEME

HUAWEİ HG 532 E KABLOSUZ AĞA BAĞLI CİHAZLARI BULUP ENGELLEME

1
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Diğer bir değişle mac filitreleme dediğimiz işlem modemimize bağlı olan cihazları görüp isteğimiz dışında bağlanan cihazlar varsa bunları engelleyerek internet kotamızın aşılmasına neden olan yabancı maddelerden kurtulmanın en güzel ve kolay yolu .yapmamız gereken ilk işlem modem arayüzüne ulaşmak bunun için adres çubuğununa 192.168.1.1  yazıp enter tuşuna basmak

image-6

Eğer değiştirmediyseniz Kullanıcı adı admin şifrenizde ttnet  olucaktır. Giriş yaptıktan sonra modem arayüz şifresini değiştirebiliceğiniz ekran geliyor.değiştirmeden yada yeni bir şifre belirledikten sonra modem arayüzü ekranımız açılıyor.

image-7

Açılan ekranda kolay kurulum ekranı var burda adsl kullanıcı adı ve adsl  şifremizi yazıp kablosuz ayarlarıda belirledikten sonra uygula diyerek te kurulumuda yapmış oluyoruz . asıl konumuza gelicek olursak sol tarafta bulunan durum sekmesinden işlem işlem yapıcaz Durum atıkladıktan sonra altında bulunan Lan  a tıklıyoruz .

image-8

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Lan tarafındaki aygıtlarda  bağlı olan cihazların mac adresleri bulunuyor burdan mac adreslerini kopyalayıp  engelleme yapıcağımız ekrana geçiş yapmamız lazım

image-9

Burda gelişmiş ve filitresi sekmesine tıklıyoruz ardından açılan pencerede mac filitresi sayfası açılıyor kural adına herhangi birsey yazabilirsiniz kaynak mac adresi  yazan kutucağa engellemek istediğimiz mac adresini yazıyoruz en altta bulunan durumdan  devre dışı bırak yada reddet  seçenkelerini seçip göndere tıklıyoruz. Ağa bağlı olduğunu görse bile hiçbir şekilde internete erişim sağlayamaz yada ikinci bir yol  ak liste  veya kara liste  oluşturmak  temelin altında wlan a  tıklıyoruz üst sekmelerden wlan filitreleme yi  seçiyoruz.

image-10

Karşımıza açılan pencereden kara liste seçili iken kaynak mac adresi  yazan kutucağa girmesini istemediğimiz cihazların mac adresini yazıp gönder diyoruz . Yada ikinci bir seçenek olarak ak liste oluşturmak  bu işlemde sadece girmesini istediğimiz cihazların mac adreslerini  yazarak sadece bu cihazların bağlanmasını bunların dışında hiçbir cihazın bağlanmamasını sağlamak. Bu şekilde modem ayarlarımızı dilediğimiz gibi ayarlayabiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

Comments are closed.