Google Haritalar’da Hız Sınırı Uyarısı Nasıl Açılır sorusunun cevabını sizler için hazırladık. Bu uygulama akıllı telefonlar için kullanılan harika bir navigasyon uygulamasıdır. Yön bulmakta sorun yaşıyor ve çok sık seyahat ediyorsanız yön bulmanıza ve sizin için çok daha fazlasını yapmanıza yardımcı olur. Sık seyahat ediyorsanız, hız sınırı uyarısını etkinleştirmek iyi bir fikirdir.

Google Haritalar, kullandığınız aracın hızı hakkında bilgi veren hız göstergesine sahiptir. AHız göstergesi etkin hale getirildiğinde hız sınırını aştığınızı algıladığında uyarı verir.

Google Haritalar Hız Sınırı Nedir?

Bu özellik, hız sınırlarının farkındalığını artırmak için tasarlanmıştır. Üçüncü taraf uygulaması yüklemeniz gerekmeden kullanıma hazır hale getirilmiş olması ayrı bir ayrıcalık sunar. Cihazınızın uygulama marketinden ulaşabilirsiniz.

Bu nedenle, seyahatinizi planlamak için Google Haritalar’ a güveniyorsanız hız sınırı uyarı özelliğini etkinleştirmeniz yeterli olacaktır.

Google Haritalar Hız Sınırı Uyarısını Açma Adımları

Android için Google Haritalar’da hız sınırı uyarısını açmaya yönelik adım adım bir kılavuz hazırladık.

1. Google Play Store’u açın ve Android için Google Haritalar uygulamasını güncelleyin. Güncellendikten sonra uygulamayı cihazınızda açın.

Hız Sınırı Uyarısı Nasıl Açılır

2. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki profil resminize dokunun.

Hız Sınırı Uyarısı Nasıl Açılır

3. Beliren menüden Ayarlar üzerine dokunun.

Hız Sınırı Uyarısı Nasıl Açılır

4. Sonrasında ayarlar ekranında aşağı kaydırın ve Navigasyon ayarları üzerine dokunun.

Hız sınırı için ne yapılmalı

5. Navigasyon ayarlarında, Sürüş seçeneklerine gidin. Buradan ‘Hızölçer’ geçişini etkinleştirin.

hız göstergesi

Bu, Android için Google Haritalar uygulamasında Hız Göstergesini etkinleştirecektir. Google Haritalar hız göstergesi kulandığınız araca ait mevcut hızını gösterse de çok güvenili olmayabilir. Ayrıca hız sınırı uyarılarını göstermeyebilir.

Google Haritalar Yararları

Hız göstergesi dışında, Google Haritalar size farklı özellikler de sunar. Örneğin, konumunuzun hava kalitesi, ücretli geçişleri ve daha fazlasını kontrol etmenizi sağlar.

Bu nedenle kılavuzda, Android için Google Haritalar uygulamasında hız sınırı uyarısının nasıl açılacağı hakkındadır.

Uygulanan adımlar Android cihazda gösterilmiş olsa bile iOS cihazlar içinde aynıdır.

Google haritalar ile ilgili diğer bağlantılara Google haritalar adlı aramamızdan ulaşacaksınız.