Ana Sayfa Haberler Hayat Eve Sığar Uygulaması Detayları

Hayat Eve Sığar Uygulaması Detayları

0

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Korona virüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, korona virüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, efekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.
Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

Uygulama içeriği ve kullanımı detaylı bir şekilde inceleyelim.

Öncelikle uygulamayı İos veya Android cihazlarda uygulama marketlerinden indirilir.(Aşağıda ki linklerden ayrıca tek tıkla indirebilirsiniz)

Android;

https://t.co/lC76Jekq9n

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

App Store;

https://t.co/1L5Lm8ostU

Uygulamaya ilk girişte kısa bilgilendirmelerle kullanım hakkında bilgi verilmektedir. Uygulama T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmekte ve geri bildirimleri kabul etmektedir.

Online olarak Covid-19 testlerinizi takip edip durumunu anlık kontrol edebilirsiniz. Olağanüstü durumlar da gerekli direkt olarak acil kodu iletilmekte adresine ambulans gönderimi de yapılmaktadır.

Uygulamaya giriş yaptığınız da hem sizin hem ailenizin risk takibini yapıp riskli durumlardan önce önleminizi alabilirsiniz.

Bu sekmeye geldiğiniz de sizden konum bilgilerine izin vermenizi isteyecektir, izin vermeniz durumun da riskli bölgelere giriş yaptığınız da anlık bildirim yapıp sizi acil kodu ilde uyarmaktadır.

Uygulamada öncelik olarak doğru ve kesin verilerle hizmet vermeyi amaçlamıştır. Bu nedenle doğru veriler girilmesi oldukça önemlidir. Dolayısıyla telefon numaranızı girip kod göndererek doğrulama yapmanız istenecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Görselde de gördüğünüz üzere telefon numarası girişi yapıp sadece size gelecek kodu beklemeniz yeterli olacaktır.Burada önemli olan diğer konu telefonunuzun sms bildirimlerinin açık olması ve operatörünüzden hattınızın resmi sms servislerine açık olduğuna dair emin olmanız gerekir çünkü genellikle bu nedenlerden dolayı doğrulama kodu gelmemekte uygulama yorumlarında da çok fazla sorun iletilmektedir.

Hesap doğrulamadan sonra ki adımımız da tekrar konum servislerini açmanızı sağlayacak buton bulunmakta ve yine uygulama kullanımı hakkında kısa bilgi verilmektedir.

Evet Bluetooth kullanarak sosyal mesafe ve sağlıklı kalmanıza yönelik bildirim almanızı sağlamaktadır.

Uygulama çok basite indirgenmiş ve kullanımı oldukça kolaylaştırılmıştır. Uygulamanın her kısmında kullanım bilgisi verilmekte butonlara dokundukça ne yapılabileceği notları verilmektedir.

Kişi bilgileri ve sağlık durumları giriş yapılıyor kişi risk hesabı sistem tarafından hesaplanıyor gerekirse risk anında öncelik verilebiliyor.

Daha önce de belirtildiği gibi rehberinizden de sevdiklerinizi ekleyip onlarında ayrıca takibini yapabilir risk anında önlem alabilir veya uygulamaya davet edebilirsiniz.

Ayrıca uygulama menüsünden T.C. Sağlık Bakanlığının diğer uygulamalarına da geçiş yapabilirsiniz.

#evdekal

#hayatevesıgar

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA