Artık nasıl Instagram canlı yayını nasıl yapacağınızı bildiğinize göre, gerçekten harika bir stratejinin ne olduğunu araştırabiliriz!

Instagram Canlı Yayını ile markanız için gerçek değer yaratan bir sonraki seviye Instagram Lives’a ev sahipliği yapmak için en iyi 6 ipucumuz:

1. İpucu: Instagram Canlı Yayınınızı Önceden Heyecanlandırın

Yaklaşan bir Instagram Live’ı düzenli ve stratejik olarak tanıtmak, tüm önemli görüntülemeleri güvence altına almak söz konusu olduğunda tüm farkı yaratabilir!

Artık bir Instagram Live’ı 90 gün öncesine kadar planlayabilirsiniz; bu, heyecan yaratmak ve yaklaşan yayınınızdan daha fazla “etkinlik” yayınlamak için harikadır.

Bir Canlı yayın planlayarak, hatırlatıcıları ve geri sayımları  doğrudan  Instagram Hikayelerinizde ve özet akışınızda paylaşabilirsiniz.

İzleyicilerinize canlı yayında neler bekleyebileceklerini söyleyin ve onları yorumlarda sorularını paylaşmaya davet edin. Bu, takipçilerinizin daha ilgili hissetmelerine ve nihayetinde daha fazla uyum sağlamalarına yardımcı olabilir.

2. İpucu: Kitleniz En Aktif Olduğunda Canlı Yayına Geçin

Takipçilerinizin en aktif olduğu zamanlarda canlı yayına geçmek, Instagram Lives’ınızı daha başarılı hale getirmenin en kolay yollarından biridir.

Ancak hedef kitlenizin ne zaman çevrimiçi olacağını önceden nasıl tahmin edebilirsiniz? Bunu yapmanın en iyi yolu, hedef kitlenizin genellikle Instagram’da en aktif olduğu zamanları anlamak için geçmiş veri trendlerini incelemektir.

Kitle sekmesi altında, takipçilerinizin çevrimiçi olarak en aktif oldukları zamanların haftanın gününe ve günün saatine göre ayrılmış bir dökümünü bulacaksınız.

Ve daha fazla ayrıntı arıyorsanız, hedef kitlenizin davranışlarına odaklanmak için Analytics kullanabilirsiniz.

Daha sonra analiz panonuz, hedef kitlenizin ne zaman çevrimiçi olduğuna dair süper ayrıntılı bir döküme sahiptir ve bu bilgiyi Instagram Canlı programınızı uyarlamak için kullanabilirsiniz

Göndermek İçin En İyi Zamanınızı Bulun  

Daha Sonra ile en uygun zamanlarınız için planlayarak Instagram gönderilerinde daha fazla etkileşim elde edin

Instagram Canlı Yayını

3. İpucu: Aydınlatmanızı ve Konumunuzu Düşünün

Instagram Live’ınız için konumu ve aydınlatmayı planlamak, yayınınızın ne kadar profesyonel göründüğü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Instagram Live’ınızın arka planının markanızın mesajını nasıl desteklediğini düşünün. Örneğin, bitkilerle minimal bir beyaz ayarı, üzerinde karalama defteri tarzı fotoğraflar bulunan bir duvara tamamen farklı bir estetik yaratacaktır.

Markanız eğlenceli ve oyuncuysa, bunu renk kullanımınızla nasıl yansıtacağınızı düşünün. Örneğin, parlak bir pastel pop, Instagram Live’ınızın tonunu anında değiştirebilir ve marka üzerinde daha fazla hissettirebilir.

Aydınlatma açısından, doğal ışık her zaman en uygun fiyatlı (ve çoğu zaman en iyi) seçenektir.

4. İpucu: Net Bir İçerik Planınız Olsun

Herhangi bir video içeriğinde olduğu gibi, Instagram Canlı yayınınızda neleri anlatacağınıza dair net bir vizyona sahip olmak çok önemlidir. Net bir plana sahip olmak, garip duraklamaları önlemeye yardımcı olacak ve ayrıca iş gündeminiz için tüm önemli noktalara ulaştığınızdan emin olacaktır.

Canlı akışınızı planlamanın en iyi yollarından biri, bunun bir başlangıcı, ortası ve bir sonu (veya daha spesifik olarak, bir giriş, odak noktası ve sonuç) olduğunu düşünmek ve alınacak en önemli mesajları not almaktır. yayın sırasında karşıdan karşıya.

“En kötü durum senaryosunda” nelerin yanlış gidebileceğini düşünmek de iyi bir fikirdir. Örneğin, canlı yayınınız izleyicilerin sorularına dayanıyorsa, herhangi bir soru almamanız durumunda bir yedek planınız olsun. Bu, daha önce Instagram Stories’den topladığınız soruların bir listesi veya alternatif bir konuşma noktası olabilir.

İpucu #5: Markalı Öğeleri Tanıtın

Instagram’da canlı yayına geçmenin başlıca avantajlarından biri, hedef kitlenizin işletmenizle etkileşim kurması için düzenlenmemiş ve doğrudan bir kanal sağlamanızdır.

Ancak bu, canlı yayınınızın marka değerlerinizle daha uyumlu olmasını sağlamak için bazı markalı unsurları tanıtamayacağınız anlamına gelmez.

Bu, marka renk paletinizde işaret kartlarına sahip olmak, markalı bir kupa tutmak veya yaratıcı estetiğinize uyan bir zemin seçmek kadar basit olabilir.

ZAMAN TASARRUFU İPUCU: Canlı yayınınız sırasında kolayca bulup seçebilmeniz için özelleştirilmiş şablonlarınızı özel bir klasöre ekleyin!

6. İpucu: İş Hedeflerinizi Önde ve Merkezde Tutun

Canlı yayına geçmek için yüzlerce neden var, bu yüzden en önemli olanı bulmak, yayınınızın odaklı, etkili ve ölçülebilir olmasına yardımcı olabilir!

Bu, bir ürünün piyasaya sürülmesi etrafında hype oluşturmak, önemli bir şirket güncellemesiyle ilgili haberleri yaymak, gerçek zamanlı müşteri geri bildirimi almak, mevcut bir ürün hattı için satışları artırmak veya markanızı belirli bir alanda uzman olarak konumlandırmak olabilir.

Açıkça tanımlanmış hedeflerle düzenli olarak geri adım atabilir ve Instagram Live içerik planınızın bunları tam olarak desteklediğinden emin olabilirsiniz.

Instagram Canlı Videoları Nasıl Yeniden Amaçlanır

Bir Instagram Live’ı bitirdikten sonra eğlence burada bitmek zorunda değil!

Canlı yayınınızı Instagram Videosu olarak yeniden kullanmak için “Paylaş” düğmesine dokunun. Canlı yayınların paylaşılabilmesi için en az 1 dakika uzunluğunda olması gerekir.

Instagram Live’ı henüz iş için kullanmaya başlamadıysanız, şimdi tam zamanı!

İşletmelerin yalnızca küçük bir yüzdesi yayına giriyor, bu nedenle takipçilerinizin dikkatini çekmek, marka bilinirliği oluşturmak ve hatta biraz satış yapmak için bir sürü fırsat var!

Instagram stratejinize hemen başlamaya hazır mısınız? Daha sonra, Instagram içeriğinizi planlamanızı, önizlemenizi ve planlamanızı kolaylaştırır!

Harika bir Instagram canlı yayını haberimiz buraya kadar.

Sıradaki: Instagram Çalışmama Sorunu