İşletmeler, herkesin en çok kullandığı internet arama motoru Google olmadan gereken müşteri etkileşimini sağlayamazlar. Üreten şirketlerin, çeşitli yerel işletmelerin kullanması için, gittikçe daha fazla araç ve uygulama geliştirmesiyle, Google My Business, SEO‘nun önemli bir köşe taşı haline geldi. Bölgenizdeki potansiyel müşteriler belirli hizmetleri aradığında, onları size yönlendirmenin en uygun yollarından biridir.

Herhangi bir kuruluşun işletme profili, kullanıcılar Google‘da bir işletme veya benzer hizmetler sunan bir işletme aradıklarında görünür. Bu sadece bilgiyi yaymanın harika bir yolu değil, aynı zamanda potansiyel müşterilerin görebileceği bilgileri yönetmenin en iyi yollarından biridir.

Ayrıca işletme sahiplerinin, firmalarını, müşterilerin görmesini istedikleri resimler, fotoğraflar, logolar ve müşteri incelemeleri ile ön plana çıkarmasına olanak tanır. Bunu yaparak, arama sonuçlarını bir dereceye kadar iyileştirebilirler ve bu da daha fazla müşteri getirir. Google‘a göre, fotoğrafları olan işletmeler, Google Haritalar‘da, web sitelerine %35 daha fazla tıklama ve %42 daha fazla yol tarifi alabiliyor. Doğru fotoğraf veya video, bir işletme için harikalar yaratabilir ve işletme sahiplerine, rekabette bir avantaj sağlayabilir. Benzer bir şekilde, tüketicilerin %85‘i, kişisel öneriler kadar çevrimiçi incelemelere de güveniyor ve olumlu incelemeler, tüketicilerin yaklaşık %73‘ünün yerel bir işletmeye daha fazla güvenmesini sağlıyor.

İşletmenizin, bölgenizdeki alakalı aramalarda görünmediğini fark edebilirsiniz. Kullanıcıların, işletmenizi yerel arama sonuçlarında bulma sıklığını en üst düzeye çıkarmak için, Google My Business‘daki iş bilgilerinizin doğru, eksiksiz ve ilgi çekici olmasını sağlamanız gerekmektedir.

Ucret Odemeden Googleda Musteri Etkilesimi Nasil Artirilir 2

11858 teknik destek
  • Sitenizi, alakalı anahtar kelimeler için optimize edin
  • Arama amacına odaklanan içerikler kullanın
  • Sayfa yapınızı iyileştirin
  • Geri bağlantı stratejisi oluşturun
  • İşletmenizin faaliyet alanını yansıtan tasarım kullanın
  • Sayfa hızını arttırın
  • Web sitenizin bakımını ve güncellemelerini yapın ve sürekli geliştirin.

Bu bilgiler ışığında yapacağınız işlemler sayesinde, ücret ödemeden Google‘da müşteri etkileşimi sağlamış olursunuz.