Birinci nesil Google Home Mini ve ikinci nesil Google Nest Mini çekici, disk şeklindeki akıllı hoparlörlerdir. Fiyatlarının düşük olması, her evde bulunmasını kolaylaştırmaktadır. Ancak, Google Mini’nizle ilgili sorun yaşıyorsanız (belki Wi-Fi’ye bağlanamıyor veya müzik çalmıyorsa) ya da başkasına verecekseniz, Mini’yi sıfırlamanız gerekir. Hoparlörü fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bir Google Mini‘yi bu şekilde sıfırlamak, tüm kişisel ve Google hesap bilgilerinizin yanı sıra değiştirdiğiniz tüm ayarları siler. Böylece sıfırdan başlar.

Google Mini hoparlörünü sıfırlamak çok kolay bir işlemdir.  Sahip olduğunuz Mini sürümüne bağlı olarak, bir Google Mini‘yi sıfırlamanın iki yolu bulunur. Google Mini’nin iki sürümü vardır ve hoparlörünüzü sıfırlama şekliniz, sahip olduğunuz modele bağlıdır.

  • Mini’nizi tanımlamak için ters çevirin.
  • Duvara montaj vidası için bir yuva görürseniz, ikinci nesil Nest Mini’niz var demektir.
  • Yuva yoksa, eski bir Home Mini’niz var demektir.

google mini hoparloru nasil sifirlanir 3

Google Home Mini Sıfırlama

Sıfırlama düğmesi, hoparlörün alt kısmının, güç kablosunun takıldığı yerin yakınında bulunur. Bu çok küçük bir dairedir. İlk nesil Google Home Mini’yi sıfırlamak için bir ses duyana kadar sıfırlama düğmesini basılı tutun.

Hoparlörü sıfırlamak için:

11858 teknik destek

1. Sıfırlama düğmesini basılı tutun. Yaklaşık 5 saniye sonra, “Google Home‘u tamamen sıfırlamak üzeresiniz” uyarısı verir.

2. Bir ses duyana kadar düğmeyi 10 saniye daha basılı tutmaya devam edin. Uyarı sesinden sonra sıfırlama düğmesini bırakın. Ardından hoparlörün sıfırlanıp yeniden başlatılmasını bekleyin.

Google Nest Mini nasıl sıfırlanır
1. Mikrofon anahtarını (hoparlörün yanında bulabilirsiniz) kapalı konuma kaydırın. Google Asistan
mikrofonun kapalı olduğu uyarısı verir ve hoparlörün üstündeki ışıkların turuncu yanıp söndüğünü göreceksiniz.

İkinci nesil Nest Mini‘yi sıfırlamak için önce yerleşik anahtarı kullanarak mikrofonun sesini kapatın.

2. Hoparlörün üst kısmının tam ortasına basın ve basılı tutun. Birkaç saniye sonra, “bu cihazı tamamen sıfırlamak” üzere olduğunuza dair bir uyarı duyarsınız. Parmağınızı hoparlörde tutmaya devam edin.

3. 10 saniye sonra bir ses duyacaksınız. Parmağınızı bırakın ve hoparlör sıfırlanıp yeniden başlatılırken bekleyin.

google mini hoparloru nasil sifirlanir 2

Normal işlem işe yaramazsa Google Mini’nizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?
Hoparlörünüz hatalı çalışıyorsa, normal sıfırlama işlemine yanıt vermeyebilir. Hoparlörü sıfırlayamazsanız, Google, Google Mini’yi sıfırlamak için bir yedekleme yöntemi eklemiştir.

1. Google Mini’nizin fişini çekin, 10 saniye bekleyin ve ardından tekrar takın. Hoparlörün üstündeki dört LED ışığın tümü yanana kadar bekleyin.

2. İlk adımı on kez daha tekrarlayın – fişini çekin, bekleyin ve ışıklar yanana kadar tekrar takın. Bunu arka arkaya 11 kez yapın.

3. Mini’yi en son tekrar taktığınızda, yeniden başlatmanın biraz daha uzun sürmesi gerekir. Sıfırlanır ve yeniden açıldığında fabrika ayarlarına dönmüş olur.