Google Fotoğraflar kullanıcıları, yalnızca hem fotoğrafları hem de videoları. Yedeklerken hücresel veriyi mi yoksa Wi-Fi’yi mi kullanabileceklerini seçebildiler. Bu, mobil verilerini kullanırken bile videolarını yedekleyebilme seçeneğini isteyenler için önemliydi. Ancak uygulama, ayarlarda bunu sessizce kaldırmış gibi görünüyor ve bunun yerine. Hindistan’da birkaç yıl önce tanıtılan bir “günlük sınır” seçeneği alıyoruz.

google foto resim 1 1

Ayarlarınıza gittiğinizde ve yedekleme ve senkronizasyon bölümünde artık fotoğraf veya videoları. Yedeklemek için hücresel veri kullanma seçeneğini görmeyeceğinizi bildiriyor.

Google Fotoğraflar, Video Yedekleme Ayarlarını Değiştiriyor. Bunun yerine, hücresel verilerinizi kullanırken “günlük yedekleme limitinizi” seçebileceğiniz bir sayfa alacaksınız. 

Google Fotoğraflar, Video Yedekleme.

Buna 5MB, 10MB, 30MB, sınırsız veya veri yok dahildir. Ülkenizin dışına seyahat ediyorsanız “dolaşım sırasında yedeklemeyi” etkinleştirmeniz veya devre dışı bırakmanız için ayrı bir geçiş düğmesi de vardır.

Bu, Google Fotoğraflar’ı ilk kez 2019’da Hindistan’a ve. (Sonraki Milyar Kullanıcı) olarak etiketlenen diğer ülkelere getirdikleri için yeni bir şey değil. Google Fotoğraflar, Video Yedekleme Ayarlarını Değiştiriyor. Bunun nedeni, bu ülkelerde verilerin oldukça pahalı olması ve bu nedenle. Fotoğrafları üzerinde daha ayrıntılı denetime sahip olmaları gerektiğidir. yedekleme seçenekleri.  Artık Kuzey Amerika, Avrupa ve daha önce fotoğraflar ve videolar için ayrı bir geçişin olduğu diğer ülkelerdeki ayarlar değişiyor.

google foto resim 2

Yine de Google Fotoğraflar destek sayfasına gittiğinizde, fotoğraflarınızı ve videolarınızı hücresel veri kullanarak. Yedeklemeyi seçebileceğiniz eski ayarlardan bahsedebiliriz.

 1 Haziran 2021’den itibaren artık ücretsiz ve sınırsız depolama alanı sunmamaktadır. Önceden, fotoğrafları ve videoları “Yüksek Kalitede” kaydedebiliyordunuz ve bunlar depolama alanınız için sayılmazdı. Artık ne indirirseniz indirin, indirme kalitesini ayarlamak isteyebilirsiniz.

Günlük limitinizi seçebileceğiniz yeni ayarlar zaten çok fazla yedekleme yapmayanlar için kullanışlı görünüyor ancak videolar elbette. Fotoğraflardan daha fazla MB kapladığından pratik olabilir. Bu nedenle, gerçekten çok fazla videonuz varsa, hücresel verilerinizi kullanmak yerine WiFi’ye yedeklemeye devam edin.

google foto resim 3

Bu yeni günlük sınırın tüm Google Fotoğraflar kullanıcıları için norm olup olmayacağı konusunda Google’dan resmi bir açıklama yoktur.

Bunlar sadece bir beta testi olamayacak kadar yaygın görünse de, seçili kullanıcılar için bir test olabiliyor.