Ana Sayfa Güvenlik Google Drive Virüs Taraması Nasıl Yapılır

Google Drive Virüs Taraması Nasıl Yapılır

0
Google Drive Virüs Taraması Yapma

Google Drive’da bu dosyada virüs taraması yapılamıyor uyarısı alırsanız, bu dosyanın 100 MB’nin üzerinde olduğu anlamına gelir.

Bu bulut depolama hizmeti aslında bundan daha küçük dosyalar için kendi antivirüsüne sahiptir. Özel olarak ayrılmış başka bir hizmet olmamasına rağmen, yüklemeden önce bilgisayarınızdaki dosyaları taramak güvenliklerini sağlayacaktır.

Google drive virüs taraması yapmak için üçüncü taraf bir antivirüs programı kullanmak, verilerinizi korumada büyük bir fark yaratabilir.

Gelecek = Buluttur. Dosyaları bu şekilde depolamanın yolu her yıl daha popüler hale geliyor. Dosyalarınızı güvende tutmak ve cihazlarınızda bellek tasarrufu yapmak için mükemmeldir.

Google Drive, muhtemelen piyasadaki en popüler bulut depolama hizmetidir. Milyonlarca kullanıcı basitliği, harika özellikleri ve güvenliği nedeniyle kullanmayı tercih ediyor.

Ancak Google Drive, bilgisayar korsanları arasında en popüler hedeflerden biridir. Bu nedenle, pek çok kişi Google Drive’daki güvenlikleri konusunda gerçekten endişeli ve ek bir güvenlik katmanı arıyor.

Ne yazık ki, henüz Google Drive ile tam olarak entegre edilmiş antivirüs programları yok. Diğer bir deyişle, kullanıcılar bulutta depolanan tüm dosyaları için yalnızca normal bir virüs taraması gerçekleştiremezler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ancak, birkaç alternatif yöntem kullanarak dosyalarınızı virüslere karşı taramanın birkaç yolu vardır. Google Drive hesabınıza nasıl ekstra güvenlik sağlayacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Google sürücüsünü virüslere karşı nasıl tarayabilirim? Yalnızca 100 MB’nin altındaki dosyaları yüklerseniz endişelenmenize gerek yok. 100 MB’nin altındaki tüm dosyalar, Google tarafından otomatik olarak virüs taramasından geçirilir.

Dosyalar daha büyükse, özel bir araç kullanın veya doğrudan PC’nizde virüs taraması yapın. Google drive virüs taraması yapma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki kılavuza bakın.

Google Drive Virüs Taraması Yapma

1. Google Drive Virüs Taramasını sizin için yapar

Google Drive virüs taraması yapıyor mu? Bahsettiğimiz gibi, Google Drive oldukça güvenlidir. Hizmetin, yüklenen her dosyayı kötü amaçlı içerik için taradığı kendi antivirüs sistemi vardır.

Tarama, kesinlikle kullanıcıların yüklediği her tür dosya üzerinde gerçekleştirilir, bu nedenle belirli bir dosyanın atlanmasına imkan yoktur.

Ancak bir sorun var: Google, taramayı yalnızca daha küçük dosyalarda, daha kesin olarak 100 MB’tan küçük dosyalarda gerçekleştirir.

Daha büyük bir dosya yüklüyor ve paylaşıyorsanız, dosyanın taranmadığı ve bazı kötü amaçlı içerik barındırabileceği konusunda uyarılacaksınız. Google’ın destek sayfasının ortaya koyduğu şeyler :

Google Drive, dosya indirilmeden veya paylaşılmadan önce dosyayı virüslere karşı tarar. Bir virüs tespit edilirse, kullanıcılar virüslü dosyayı bir Google Dokümanına, E-Tablosuna veya Slaytına dönüştüremez ve bu işlemleri denerlerse bir uyarı alırlar.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Sahip, virüs bulaşmış dosyayı indirebilir, ancak bunu yapmanın riskini kabul ettikten sonra. Kullanıcılar yine de dosyayı başkalarıyla paylaşabilir, virüslü dosyayı e-posta yoluyla gönderebilir veya dosyanın sahipliğini değiştirebilir.

Yalnızca 100 MB’den küçük dosyalarda virüs taraması yapılabilir. Daha büyük dosyalar için dosyanın taranamayacağını belirten bir uyarı görüntülenir.

Dolayısıyla, daha küçük dosyalarla uğraşıyorsanız endişelenmenize gerek yok çünkü Google Drive tek başına dosyalarınızı güvende tutmak için yeterlidir.

Ancak Google Drive’dan daha büyük dosyalar indiriyorsanız, bazı ek güvenlik önlemlerini almak isteyebilirsiniz .

2. Bilgisayarınızda virüs taraması yapın

  1. Windows Güvenliği’ni başlatmak için bildirim alanındaki kalkanı tıklayın.
  2. Virüs ve tehdit korumasını seçin.
  3. Ardından , Hızlı tarama düğmesinin altındaki Tarama seçenekleri’ni tıklayın.
  4. Tam Tarama seçeneği ve Şimdi Tara butnunu tıklayın.
  5. Taramanın tamamlanmasını ve bilgisayarınızı yeniden başlatmasını bekleyin.

Bilgisayarınızda zaten yüklü bir virüsten koruma yazılımı varsa, bunu Google Drive dosyalarını taramak için kullanabilirsiniz. Bu yöntem yalnızca bilgisayarınızda Google Drive istemcisi yüklüyse geçerlidir.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Google Drive depolama alanınızdaki tüm dosyalar da bilgisayarınızdaki yerel klasörde görünecektir.

Bu nedenle, yapmanız gereken tek şey, mevcut virüsten koruma programınızın yerel Google Drive klasörünüzün içeriğini taramasını sağlamaktır. Herhangi bir güvenlik tehdidi bulunursa, anında bilgilendirileceksiniz.

Windows Defender oldukça iyidir, ancak Google Drive dosyalarınızın veya diğer tüm dosyaların mükemmel şekilde korunduğundan emin olmak istiyorsanız, üçüncü taraf bir virüsten koruma yazılımına ihtiyacınız olacaktır.

TrendMicro hafiftir, hızlıdır ve Google Drive klasörlerini bir programa göre otomatik olarak tarayacak şekilde yapılandırılabilir, böylece her zaman temiz kaldıklarından emin olabilirsiniz.

Ayrıca tüm çevrimiçi tehditlere karşı büyük koruma sağlar ve tüm para işlemlerinizi en son teknolojilerle korur.

Google Drive’da virüs taraması yapma yöntemlerimizin hepsi bu. Ne yazık ki, tam Google Drive entegrasyonu sunan büyük bir antivirüs hizmeti hala yok.

Google Drive milyonlarca kullanıcısı olan en büyük çevrimiçi depolama hizmeti olduğu için bu kesinlikle olumlu bir şey değil.

Ancak, PC’nize güçlü bir antivirüs yüklemek, yüklenen dosyaların her zaman temiz kalmasını sağlayacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA