Google Chromecast 4K TV kumanda ses ayarı nasıl yapılır? Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan  Google Chromecast kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bir çok kullanıcı bu özellik sayesinde istenilen Uygulamaları rahatlıkla kullanmaya başladı. Son yapılan incelemelere göre bu özellik kullanıcıları mutlu etti fakat bası soru işaretlerine sebep oldu. Yapılan gözlemlere göre bu konuda ses açma ve kapatma ayarlarında bir çok kullanıcının sorun yaşadığı belirledi. Bizlerde sizler için Bu makalemizde  Google Chromecast 4K TV kumanda üzerinden ses ayarı ve ses açma azaltma aşamalarına değindik.

xx
Google Chromecast 4K TV Kumanda Ses Ayarı

Kumandası oldukça küçük ve alışık olduklarımıza göre farklı. Kumandanın yan kısımlarında ses tuşları yer alıyor. Ses açma kapatmayı deniyorsunuz fakat çalışmadığını fark ettiniz. Tamda bu sorunun çözümü için doğru sayfadasınız demektir. Şimdi hep birlikte Chromecast 4K TV kumandası üzerinde yaşanılan bu sorunu nasıl çözeceğiz inceleyelim.

Google Chromecast 4K TV Kumanda Ses ayarları yapım aşaması

1)İlk adımda televizyonunuzun ayarlar menüsüne gidelim.

2)Açılan sayfada yer alan uzaktan kumanda yada uzaktan kumanda ve aksesuarları menüsünü bulun ve üzerine tıklayın.

3)Bir sonraki ekranda uzaktan kumandaları ekle alanı olacaktır. Bu alanda otomatik olarak kumandanızı eklemiş olma durumu var.

4) Chromecast Remote  yazan menünün altında Uzaktan kumanda düğmeleri ayarlayın başlığını göreceksiniz. Bu alana tıklayın.

5)Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza birden fazla menü açılacaktır. Menüler arasından ses düzeyi denetimi yazan sekmeye tıklayın.

6)Açılan ekranda bu sorunu yaşadığınıza göre Otomatik CEC seçeneği işaretlidir. Bu işareti kaldırın ve Chromecast seçeneğini işaretleyin.

Tüm bu işlemlerin ardından geri gelelim ana ekrana geldikten sonra kumandanızın ses tuşlarını kullanarak ses açma ve kısma özelliğinin sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

İşlemler zor görünüyor ancak oldukça basit şimdi sizlerde yazımızı inceleyerek yaşamış olduğunuz bu ses sorununu çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Bu sorunu yaşayan tüm Chromecast  4K TV kullanıcıları için çözüm aşamalarını en yalın hali ile sizler için paylaştık. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştu. Benzeri bir çok alanda bilgi ve destek almak isterseniz canlı destek hattına bağlanarak destek alabilirsiniz. Bir sonraki makalemiz olan Chromecast mi Roku mu Amazon Fire mı? konusuna göz atabilirsiniz.