Ana Sayfa Oyun Google, Android Oyunları Windows’da

Google, Android Oyunları Windows’da

12
0
oogle, Android Oyunları Windows’da. İşte bilmeniz gereken her şey.
İşte Nasıl Google, Windows 10 ve Windows 11 bilgisayarlarda yerel olarak Android oyunlarını çalıştıran bir uygulama geliştiriyor. 
Çoğu insan oyun hakkında konuştuğunda, genellikle bilgisayarları veya konsolları akıllarında tutar. Ancak, birçoğunun oyun dünyasını geride bıraktığının farkında olmadığı bir alan var: akıllı telefonlar, özellikle Android cihazlar. Google’ın oyunun kralı olarak tacını sağlamlaştırmayı planladığı şey, Android Oyunları Windows’da taşıması.

Google Play Oyunlar Çok Yakında Bilgisayarınızda

Android Oyunları Windows'da

Google, Android oyunlarını 2022’de Windows PC’lere getirecek.

Play Oyunlar uygulaması, Windows 10 ve Windows 11 ile özel bir entegrasyon olmayacak. Fakat doğal olarak Windows 10 ve Windows 11’de çalışacak. Bu, oyunların yerel olarak çalışacağı ve bulut akışına dayanmayacağı anlamına gelir.

Google’ın Windows’taki Android uygulamalarını nasıl taklit edeceği net Değil. Ama Google sözcüsü Microsoft veya Bluestacks gibi üçüncü taraf şirketin desteği olmadan oluşturduklarını söyledi. Bu, muhtemelen Android uygulamalarını sıfırdan çalıştırmak için bir ortam oluşturdukları anlamına gelir.

Google ayrıca uygulamayı kendileri dağıtacaklarını söyledi, bu nedenle Microsoft Store’da bulunma olasılığı düşük.

Google, Android Oyunları Windows’da: Android Oyun, Artık Daha Kullanışlı

Android Oyunları Windows'da

Bu haberle birlikte oyun oynamak artık hiç olmadığı kadar kolay. Kullanıcıların oyun içi ilerlemeleri platformlar arasında kaydeder.  Böylece telefonunuzda oynuyorsanız eve döndüğünüzde bilgisayarınızda devam edebilirsiniz.

11858 teknik destek

Birçok hardcore oyuncu, daha büyük ekranlar ve genel olarak daha iyi performans nedeniyle bilgisayarlarda ve konsollarda oynamayı tercih eder. Android akıllı telefonların ve tabletlerin taşınabilirliği rakipsizdir. Çoğu dizüstü bilgisayarla karşılaştırıldığında, daha uzun pil ömrüne sahipler.  Daha yeni nesil mobil çipler artık güç açısından daha ucuz işlemcilerle rekabet ediyor.

Bu yeni keşfedilen kolaylık ile Google, büyük oyun geliştiricilerini PC ve mobil cihazlarda çalışacak AAA başlıkları oluşturmaya ikna eder. Ve genellikle Google Play Store’da Android oyunları ve uygulamaları bulabildiğinizden, bu geliştiricilerin ürünlerini orada kullanıma sunması ve Google’ın pazar payını ve kar marjlarını daha da artırması gerektiği anlamına gelir.

Bu gelişme aynı zamanda iPhone’daki PC oyuncularını, özellikle de aynı oyunu oynamaya ve cihazlar arasında ilerlemeyi sürdürmeye değer verenleri Android’e geçmeye yönlendirebilir.

Android Oyunları Windows’da; Bir Numaralı Oyun Platformu

Google Android Oyunlarini Windowsa Getiriyor İşte Nasil 3

Cebinizdeki telefona baktığınızda onu bir oyun cihazı olarak düşünmeyebilirsiniz. Ancak, pazar farklı olmaya başlıyor.

Analitik şirketine göre, akıllı telefon oyunları 2020’de hem PC hem de konsol platformlarını geride bıraktı. Mobil oyunlar şaşırtıcı bir şekilde 77,2 Milyar Dolar gelir elde etti. PC’nin 36,9 Milyar Dolarlık ve konsolun 45,2 Milyar Dolarlık gelirinden çok daha önemli. Bu, akıllı telefonların ve tabletlerin artık pazarın neredeyse yarısını oluşturduğu anlamına geliyor.

Bunun ana nedeni, akıllı telefonların giriş için en düşük engele sahip olmasıdır. Konsolların maliyeti genellikle 300 dolar civarındadır ve iyi bir oyun bilgisayarı sizi yaklaşık 500 dolar geri getirecektir. Yonga kıtlığı, satış fiyatlarını ikiye veya üçe katlayan scalpers ile satın alma maliyetini daha da artırıyor.

Ve iyi bir orta sınıf telefonun maliyeti 200 ila 300 dolar arasında, neredeyse ikinci el bir konsolla aynı olsa da, oyun oynamanın ötesinde daha fazla kullanımları var ve onları kolayca cebinize koyabilirsiniz.

PC’de Google Play, Platformlar Arası Uyumluluk İçin Kazandırıyor

Bazı şirketler, kullanıcı tabanlarını diğer teknoloji sağlayıcılarından (ahem, Apple) giderek daha fazla izole ederken, Google’ın son hamlesi yeni bir soluk getiriyor. Windows ile olan bu yerel uyumluluk, diğer Android uygulamalarını PC’de kullanılabilir hale getirebilir.

Bu eylem, Android geliştiricileri için daha fazla pazar açabilir. Windows kullanıcılarına uygulama seçerken daha fazla seçenek sunabilir. Ancak, dikkat etmeli ve Google’ın oyun endüstrisini tekeline almamasını sağlamalıyız.