Galaxy Watch 5 düğme programlama nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz ve bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 

 

Samsung Galaxy Watch 5, piyasaya çıktığında önceki saatlerine göre daha fazla kişiselleştirilebilirlik sunmakta. Bunun bir kısmı, günlük ihtiyaçlarınıza veya iş akışlarınıza daha iyi uyması için ana sayfa düğmesini ve geri tuşlarını yeniden programlama yeteneğidir. Fakat artık Google Asistan Wear OS 3’te mevcut olduğundan, varsayılan akıllı saat asistanınız olarak Samsung sabit kodlama Bixby’ye razı olmak zorunda değilsiniz.

Galaxy Watch 5 Düğme Programlama

11858 teknik destek

Saatin dış kısmında, kullandığınız en son uygulamaya gitmek için ana sayfa düğmesine iki kez basabilir veya Bixby’yi getirmek için uzun basabilirsiniz. Geri düğmesi, kısa bir basma ile sizi önceki ekrana geri getirecek ve uzun bir basma ile ise Samsung Pay’i başlatacaktır. Fakat bunlar işinize yaramazsa, Samsung Pay’i başlatmak dışında bu kontrolleri düzenleyebilirsiniz.

 

Yeniden programlama düğmeleri elbette Samsung Galaxy akıllı saatlerine özgü olmadığını söyleyelim. Çoğu saat bunu yapmanıza izin verir. Bununla birlikte, Galaxy Watch 4 ve 5 serisi ile seçimleriniz biraz daha yapılandırılmış durumda. Google Asistan’ı uzun bir basışla başlatmak istiyorsanız, birkaç ekstra adım var.

Galaxy Watch 5 Düğme Programlama

Galaxy Watch 5 Düğme Programlama Saat Üzerinden;

1.Ana uygulama menüsüne erişmek için yukarı kaydırın.
2.Ayarlar simgesine dokunun.
3.Aşağı kaydırın ve Gelişmiş Özellikler’e dokunun.
4.Tuşları özelleştir’e dokunun.
5.Ana Ekran Tuşu altında, Çift Basma ve Basılı tutma seçeneklerini özelleştirebilirsiniz. 6.Double Press, en son uygulamaya gitmenizi veya belirli bir uygulamayı başlatmanızı sağlar. İhtiyaçlarınıza en uygun uygulama simgesine dokunun.
7.Basılı Tut seçeneği için daha az seçeneğiniz var. Burada Bixby, Google Asistan veya 8.Kapatma menüsünü başlatabilirsiniz. Asistan’ı başlatmak istiyorsanız, önce Play Store’a giderek, Asistan Güncellemesini yükleyerek ve ardından ekrandaki talimatları izleyerek 9.Google Asistan’ı indirmeniz gerekir. Telefonunuzdaki uygulama aracılığıyla akıllı saatinizde kullanmak üzere Asistan’ı etkinleştirmeniz istenecektir. Ancak Asistan Güncellemesi yüklü olan bir Galaxy Watch 4 veya Watch 4 Classic’ten yükseltme yapıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekecektir.

10.Kısa basışı yeniden programlamak için Tuşları özelleştir menüsünden Geri tuşu bölümüne de gidebilirsiniz. İki seçenek vardır: Önceki ekrana git veya Son uygulamaları göster. İhtiyaçlarınız için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Telefon Üzerinden;

1.Galaxy WearOs uygulamasını açın.
2.İzleme ayarları’na dokunun.
3.Gelişmiş Özellikler’e ilerleyin.
4.Giriş tuşu ve Geri tuşu bölümlerini görmelisiniz. Ana Ekran tuşu altında, düğmeleri yeniden programlamak için Çift bas veya Bas ve Tut’a dokunabilirsiniz. Geri tuşu altında, 5.Kısa basma bölümüne dokunabilirsiniz. Tüm bunlar için seçenekler saattekiyle aynı.