Ana Sayfa Bilgisayar Force Touch İzleme Dörtgeniyle Kuvvetli Tıklama

Force Touch İzleme Dörtgeniyle Kuvvetli Tıklama

0

Force Touch izleme dörtgeni, izleme dörtgenine basıp sonrasında basınç uygulayıp bastırarak tıklama yapmanıza sağlar. Mac’inizdeki bu özellik ile sistem özelliğinde bulunan ek işlevlerden ve bir çok uygulamada yararlanabilirsiniz. Kullanım kolaylıklarını ve neler sunduğunu birlikte inceleyelim.

Apple menüsü tıklayıp gelen ekranda  Sistem Tercihleri‘ni seçip açalım. Karşımıza çıkan menüde İzleme Dörtgeni‘ni seçip, İşaret Etme ve Tıklama sekmesini tıkladıktan sonra mouse imlecinizle “Araştırma ve veri algılayıcıları” onay kutusunun üzerine gittiğinizde Kuvvetli tıklama ile ilgili video izleyebilirsiniz .

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kuvvetli tıklamayla yapabilecek işlemler;

Sözlükte arama: Sözlük, bilgisayarınızdaki kaynaklardan metinler hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sayfasındaki veya Mail mesajındaki metni kuvvetli tıklayabilirsiniz.
Adresler: Konumun Harita önizlemesini görmek için bir adresi kuvvetli tıklayabilirsiniz.
Etkinlikler: Kuvvetli tıklayarak , takvime tarihleri ve etkinlikleri ekleyebilirsiniz.
Uçuş numaraları: Herhhangi bir havayolunun  Uçuş numarasını kuvvetli tıklayarak uçuşla ilgili ayrıntıları öğrenebilirsiniz.
Bağlantı önizlemeleri: Safari veya Mail uygulamasında bir bağlantıyı kuvvetli tıklayarak web sayfasının satır içi önizlemesini görüntüleyebilirsiniz
Dosya simgeleri: Dosya simgesini kuvvetli tıklayarak göz at ile bir dosya içeriğinin önizlemesini görebilirsiniz.
Dosya adları: Finder’daki veya masaüstünüzdeki dosyayı kuvvetli tıklayarak  dosyanın adını düzenleyebilirsiniz
Dock: Dock’taki bir uygulama simgesini kuvvetli tıklayarak Exposé Uygulaması’na erişebilirsiniz. Bu işlem ile uygulamanın tüm açık pencerelerini görüntüleyebilirsiniz.
Mail: Resim veya PDF eki içeren bir ileti oluştururken İşaretle özelliğini etkinleştirmek için eki kuvvetli tıklayın. Bu işlem, eke açıklama eklemenizi sağlar.
Mesajlar: Ayrıntıları ve ilişikleri görmek için kenar çubuğundaki bir yazışmayı, arkadaşınızın kişi kartını açılır pencerede görüntülemek için sohbet başlığındaki simgesini kuvvetli tıklayın.
Anımsatıcılar: Daha fazla ayrıntı görmek için bir anımsatıcıyı kuvvetli tıklayın.
Takvim: Daha fazla ayrıntı görmek için mevcut bir etkinliği kuvvetli tıklayın. Kişi kartını açılır bir pencerede görüntülemek için toplantı katılımcısını kuvvetli tıklayın.

Bu işlev ile belirttiğimiz işlemler haricinde birçok birçok menüde kullanabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA