Ana Sayfa Rehber Filbox Nedir, Ne İşe Yarar?

Filbox Nedir, Ne İşe Yarar?

0
Paylaş

LCD ve LED televizyonların içerisine dahili uydu alıcısı eklendiği günden beri, dahili uydu alıcıya sahip televizyonları satın alan kullanıcıların tercih sebebi genelde uydu alıcısının kapladığı alandan ve kablo karışıklığından kurtulma opsiyonudur. Aynı zamanda kullanıcıları HD Receiver ücretini ödemekten de kurtaran dahili uydu alıcılı televizyonların olumsuz olan yönlerinden birisi ise yerleşik uydu içerisinde bulunan kanalların bazı kullanıcılara yetersiz gelmesiydi.

fil-box-1

Neyse ki bu problemler, çeşitli yayın platformlarının ilgili üyeliklerini içeren CI+ modül geliştirmeleriyle giderildi. D-Smart ve Digitürk tarafından geliştirilen CI+ modüller sayesinde, ilgili platformlara üye olabiliyor ve ekstra uydu alıcısı kullanmadan yalnızca platformun CI modülünü televizyona bağlayarak dahili uydu alıcısı üzerinden ücretli yayınları izleyebiliyorsunuz. Bu opsiyon, hemen hemen tüm dijital yayın platformlarında sorunsuz şekilde çalışırken yalnızca Digitürk’te bulunan Lig TV kanalında, uygulanan yayın politikları gereği CI+ modül üzerinden yayın alamıyorsunuz.

 

Biz de tüm bu doğrultuda, son zamanlarda popüleritesini giderek arttıran ve rakiplerine oranla çok daha uygun fiyatla yayın hizmeti satışı gerçekleştiren Filbox modülünü sizler için inceledik.

fil-box-2

Filbox modülü, hemen hemen tüm marka televizyonlar ile sorunsuz şekilde çalışıyor. Tek yapmanız gereken, ürünü www.filbox.com.tr üzerinden satın almak. Daha sonra ürün size ulaştığında satın aldığınız paket içeriğini, dahili uydu alıcınızı kullanarak sorunsuz şekilde izleyebiliyorsunuz. Filbox modülünün, televizyonunuzdaki dahili uydu alıcısına kurulabilmesi için, paket ile birlikte gönderilen ilgili birkaç TP frekansını televizyonunuza kodlamanız gerekebilir ancak bu oldukça basit bir işlem.

 

Filbox, öde-izle sistemi ile çalışıyor. Aylık faturalandırma ücreti ise bulunmuyor. Seçtiğiniz paketleri yıllık olarak satın alabiliyorsunuz ve herhangi bir taahhüd verme zorunluluğunuz da bulunmuyor.

 

Oflaz Medya grubu bünyesinde yer alan yeni nesil dijital yayıncılık platformu olan Filbox, zengin sinema ve belgesel yayın içeriği ile dikkat çekiyor. Tüm bunların yanı sıra aylık bazda oldukça uygun fiyatlara yayın izleyebilme özelliğine sahip olan plaftormda, dahili uydu alıcılı bir televizyona sahipseniz ekstradan herhangi bir uydu alıcısı, kablo veya kumanda gerekmiyor.

fil-box-3

Dijital yayınları Türksat uydusu üzerinden kullanıcılarına sunan Filbox’ın, Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde abone merkezleri yer alıyor. Ayrıca piyasaya çıkış noktasında, dahili uydu alıcılı televizyonlara sahip olan kullanıcılara, ekstra uydu alıcısı gereği duymadan yayın kazandırma amacını taşıyan firma, dahili uydu alıcılı televizyona sahip olmayan kullanıcılar için istenildiği takdirde uydu alıcısı gönderimi de yapabiliyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.